kbd 2.5-rc2 - en to cs translation catalogue (338 entries)

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
cs[0]: 
    Změněn %d klíč
cs[1]: 
    Změněny %d klíče
cs[2]: 
    Změněno %d klíčů

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
cs: 
    Stiskněte libovolné klávesy - Ctrl-D ukončí tento program

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
cs: 
    Rozpoznávané názvy modifikátorů a jejich čísla sloupců:

en: 
    The following synonyms are recognized:
cs: 
    Jsou rozpoznávána následující synonyma:

en:     FAILED
cs:     CHYBA

en: # %d entry | # %d entries
cs[0]: # %d položka
cs[1]: # %d položky
cs[2]: # %d položek

en: %-15s for %s
cs: %-15s znamená %s

en: %s from %s
cs: %s z %s

en: %s: Bad end of range (0x%x)
cs: %s: Špatný konec rozsahu (0x%x)

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
cs: %s: Číslo glyphu (0x%x) je větší než délka písma

en: %s: Illegal vt number
cs: %s: Nedovolené číslo VT

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
cs: %s: Rozsah Unicode U+%x-U+%x není stejné délky jako rozsah pozic písma 0x%x-0x%x

en: %s: Warning: line too long
cs: %s: Pozor: řádek je příliš dlouhý

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
cs: %s: zamkne virtuální konzoly, uloží současnou relaci.
    Použití: %s [přepínače]
           Kde [přepínače] jsou kterýkoliv z:
    -c nebo --current: zamkne pouze tuto virtuální konzolu, dovolí uživateli
           přepnout na jiné virtuální konzoly.
    -a nebo --all: zamkne všechny virtuální konzoly, zabrání ostatním uživatelům
           přepínat mezi virtuálními konzolemi.
    -v nebo --version: vypíše číslo verze vlocku a skončí.
    -h nebo --help: vypíše tuto nápovědu a skončí.

en: %s: trailing junk (%s) ignored
cs: %s: smetí na konci (%s) ignorováno

en: '%s' is not a function key symbol
cs: „%s“ není symbol funkční klávesy

en: (No change in compose definitions)
cs: (Žádná změna v definicích skladby)

en: (probably after loading a font with `setfont font')
cs: (pravděpodobně po zavedení písma pomocí „setfont FON“)

en: (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
    and keycode is given in decimal)
cs: (kde scankód je buď xx nebo e0xx, zadáno šestnáctkově,
    a kód klávesy je dán desítkově)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
cs: 0 je chyba; pro 1-88 (0x01-0x58) se scankód rovná kódu klávesy

en: 0: illegal VT number
cs: 0: neplatné číslo VT

en: ?UNKNOWN?
cs: ?NEZNÁMÝ?

en: Appended Unicode map
cs: Připojena mapa Unicode

en: Argument must be positive: %s
cs: Argument musí být kladný: %s

en: Argument out of range: %s
cs: Argument je mimo rozsah: %s

en: Arguments:
      metabit     the keysym marked with the high bit set.
      escprefix   specifies if pressing the meta (alt) key
                  generates an ESC (\033) prefix followed by
                  the keysym.
cs: Argumenty:
      metabit     symbol klávesy je označen nastavením horního bitu.
      escprefix   určuje, zda-li stisknutí klávesy Meta (Alt) vytvoří
                  předponu Esc (\033) následovanou symbolem klávesy

en: Available charsets:
cs: Dostupné znakové sady:

en: Available shapes:
      2  - default output;
      4  - one line for each keycode;
      8  - one line for each (modifier,keycode) pair;
      16 - one line for each keycode until 1st hole.
cs: Dostupné tvary:
      2    výchozí výstup,
      4    jeden řádek pro každý kód klávesy,
      8    jeden řádek pro každý pár (modifikátor, kód klávesy),
      16   jeden řádek pro každý kód klávesy do první díry.

en: Bad call of readpsffont
cs: Chybné volání readpsffont

en: Bad character height %d
cs: Špatná výška znaku %d

en: Bad character width %d
cs: Špatná šířka znaku %d

en: Bad input file size
cs: Chybná velikost vstupního souboru

en: Bad magic number on %s
cs: Špatné magické číslo v %s

en: Cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
cs: Nelze zároveň obnovovat z ROM znaků a ze souboru. Písmo nezměněno.

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
cs: Nelze zkontrolovat, jestli VT %d je volný. Použijte „%s -f“ k vynucení.

en: Cannot double %dx%d font (limit is 16x16)
cs: Písmo %d×%d nelze zdvojnásobit (omezení na 16×16)

en: Cannot find a free vt
cs: Nebylo možné nalézt volný VT

en: Cannot find default font
cs: Nelze nalézt výchozí písmo

en: Cannot open %s read/write
cs: %s nelze otevřít pro čtení i zápis

en: Cannot open /dev/port
cs: Nelze otevřít /dev/port

en: Cannot read console map
cs: Mapu konzoly nelze přečíst

en: Cannot write font file
cs: Nemohu zapsat soubor písma

en: Cannot write font file header
cs: Nemohu zapsat hlavičku souboru písma

en: Cannot write font file: %m
cs: Nelze zapsat soubor písma: %m

en: Changed %d string | Changed %d strings
cs[0]: Změněn %d řetězec
cs[1]: Změněny %d řetězce
cs[2]: Změněno %d řetězců

en: Changing to the requested mode may make your keyboard unusable, please use -f to force the change.
cs: Změna na požadovaný režim může učinit vaši klávesnici nepoužitelnou. Prosím, změnu vynuťte přepínačem -f.

en: Character count: %u
cs: Počet znaků:     %u

en: Couldn't activate vt %d
cs: VT %d se nepodařilo aktivovat

en: Couldn't deallocate console %d
cs: Nebylo možné dealokovat konzolu %d

en: Couldn't find owner of current tty!
cs: Vlastníka současného TTY nebylo možné zjistit!

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console.
cs: Nebylo možné získat deskriptor souboru odkazující na konzolu.

en: Couldn't open %s
cs: Nebylo možné otevřít %s

en: Couldn't read %s
cs: Nebylo možné načíst %s

en: Couldn't read VTNO:
cs: Nebylo možné přečíst VTNO:

en: Current default flags:
cs: Momentální implicitní příznaky:

en: Current flags:
cs: Momentální příznaky:

en: Current keyboard delay %d ms
cs: Současné zpoždění klávesnice je %d ms

en: Current keyboard period %d ms
cs: Současná perioda klávesnice je %d ms

en: Current leds:
cs: Momentální led:

en: Default keymap: %s
cs: Výchozí mapy kláves: %s

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
cs: Chyba při zpracovávání symbolické mapy z „%s“, řádek %d

en: Error reading %s
cs: Chyba při čtení %s

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl %s
cs: Chyba při čtení aktuálního nastavení LED z /dev/kbd: IOCTL %s

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGETLED
cs: Chyba při čtení aktuálního nastavení LED. Možná stdin není VT?: IOCTL KDGETLED

en: Error reading input font
cs: Chyba při čtení vstupního písma

en: Error reading map from file `%s'
cs: Chyba při čtení mapy ze souboru „%s“

en: Error resetting ledmode
cs: Chyba při nulování ledmode

en: Error writing map to file
cs: Chyba při zápisu mapy do souboru

en: Error writing screendump
cs: Chyba při zápisu sejmuté obrazovky

en: Error: %s: Insufficient number of colors/lines: %u
cs: Chyba: %s: Nedostatečný počet barev/řádků: %u

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
cs: Chyba: %s: Nedostatečný počet položek na řádku %u.

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
cs: Chyba: %s: Neplatná hodnota v položce %u na řádku %u.

en: Error: %s: Invalid value in line %u.
cs: Chyba: %s: Neplatná hodnota na řádku %u.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
cs: Chyba: %s: Řádek %u neočekávaně skončil.

en: Error: %s: Line %u is too long.
cs: Chyba: %s: Řádek %u je příliš dlouhý.

en: Escaped scancodes e0 xx (hex)
cs: Uvozené scankódy e0 xx (hex)

en: Font height    : %u
cs: Výška písma:     %u

en: Font is too big
cs: Písmo je příliš veliké

en: Font width     : %u
cs: Šířka písma:     %u

en: Found nothing to save
cs: Nenalezeno nic k uložení

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
cs: Hmm - písmo z restorefont? Použije se první polovina.

en: If you use the FILE parameter, it can be either in decimal
    or hexadecimal format, and will be detected on runtime.
    
    Decimal FILE format should be exactly 3 lines of comma-separated
    decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    Hexadecimal FILE format should be exactly 16 lines of hex triplets
    for RED, GREEN and BLUE, prefixed with a number sign (#).
    For example:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    And so on, for all the 16 colors.
cs: Použijete-li parametr SOUBOR, může být v desítkovém nebo šestnáctkovém
    formátu a ten bude určen za běhu.
    
    Desítkový formát SOUBORU by měl být přesně 3 řádky čárkou oddělených,
    desítkových hodnot pro ČERVENOU, ZELENOU a MODROU.
    
    Platný SOUBOR vytvoříte takto:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > SOUBOR
    
    Šestnáctkový formát SOUBORU by měl být přesně 16 řádků šestnáctkových trojic
    pro ČERVENOU, ZELENOU a MODROU s předřazeným znakem křížku (#).
    Například:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    A tak dále pro všech 16 barev.

en: Index %d in the accent table does not exist
cs: Záznam číslo %d v tabulce diakritiky neexistuje

en: Input file: bad input length (%d)
cs: Vstupní soubor: chybné délka vstupu (%d)

en: Input file: trailing garbage
cs: Vstupní soubor: smetí na konci

en: Invalid number of lines
cs: Neplatný počet řádků

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
cs: Vypadá to, že toto jádro je starší než 1.1.92.
    Žádná tabulka mapování Unicodu nebyla zavedena.

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
cs: KDGKBDIACR(UC): %s: Nelze získat tabulku diakritik

en: KDGKBENT: %s: error at index %d in table %d
cs: KDGKBENT: %s: chyba v záznamu číslo %d tabulky %d

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
cs: KDGKBSENT: %s: Nelze získat řetězec funkční klávesy

en: KDSKBENT: %s: cannot deallocate or clear keymap
cs: KDSKBENT: %s: mapu kláves nelze dealokovat nebo vyprázdnit

en: KDSKBENT: %s: could not deallocate keymap %d
cs: KDSKBENT: %s: mapu kláves %d nebylo možné dealokovat

en: KDSKBMODE: %s: could not return to original keyboard mode
cs: KDSKBMODE: %s: nebylo možné vrátit se do původního režimu klávesnice

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
cs: KDSKBMODE: %s: nebylo možné přepnout do režimu Unicode

en: Keymap %d: Permission denied
cs: Mapa kláves %d: Povolení zamítnuto

en: Loaded %d compose definition | Loaded %d compose definitions
cs[0]: Zavedena %d definice skladby
cs[1]: Zavedeny %d definice skladby
cs[2]: Zavedeno %d definic skladby

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
cs: Načítá se %d-znakové písmo %d×%d (%d)

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
cs: Načítá se %d-znakové písmo %d×%d (%d) ze souboru %s

en: Loading %d-char %dx%d font
cs: Načítá se %d-znakové písmo %d×%d

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
cs: Načítá se %d-znakové písmo %d×%d ze souboru %s

en: Loading %s
cs: Zavádí se %s

en: Loading Unicode mapping table...
cs: Načítá se mapovací tabulku Unicode…

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
cs: Načítá se binární mapa obrazovky přímo do písma ze souboru %s

en: Loading binary unicode screen map from file %s
cs: Načítá se binární unikódová mapa obrazovky ze souboru %s

en: Loading symbolic screen map from file %s
cs: Načítá se symbolická mapa obrazovky ze souboru %s

en: Loading unicode map from file %s
cs: Načítá se mapa Unicode ze souboru %s

en: Meta key gives Esc prefix
cs: Klávesa Meta dává předponu Esc

en: Meta key sets high order bit
cs: Klávesa Meta nastavuje horní bit

en: New default flags:
cs: Nové implicitní příznaky:

en: New flags:
cs: Nové příznaky:

en: New leds:
cs: Nové led:

en: No final newline in combine file
cs: Chybí závěrečný konec řádku v kombinovaném souboru

en: Not enough arguments.
cs: Málo argumentů.

en: Not supported
cs: Není podporováno

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
cs: Starý počet #scanline: %d  Nový #scanline: %d  Výška znaku: %d

en: Old default flags:
cs: Staré implicitní příznaky:

en: Old flags:
cs: Staré příznaky:

en: Old leds:
cs: Staré led:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
cs: Starý režim: %d×%d  New mode: %d×%d

en: Only root can use the -u flag.
cs: Jen superuživatel může používat přepínač -u.

en: Options %s and %s are mutually exclusive.
cs: Přepínače %s a %s se vzájemně vylučují.

en: Options:
cs: Přepínače:

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
cs: Jednoduché scankódy xx (hex) versus kódy kláves (dec)

en: Please try again later.
cs: Prosím, zkuste to znovu.

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
cs: Načteno %d-znakové písmo %d×%d ze souboru %s

en: Reading font file %s
cs: Čte se soubor s písmem %s

en: Report bugs to authors.
cs: Chyby hlaste autorům.

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
cs: Uložen %d-znakový soubor písma %d×%d do %s

en: Saved screen map in `%s'
cs: Mapa obrazovky uložena do „%s“

en: Saved unicode map on `%s'
cs: Mapa Unicode uložena do „%s“

en: Showing %d-char font
cs: Zobrazuje se %d-znakový font

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ?
cs: Divné… obrazovka je zároveň %d×%d a %d×%d?

en: Strange mode for Meta key?
cs: Divný režim klávesy Meta?

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
cs: Symboly rozpoznávané %s:
    (číselná hodnota, symbol)

en: The %s is now locked by %s.
cs: %s je nyní uzamknut uživatelem %s.

en: The entire console display cannot be locked.
cs: Nelze uzamknout celý displej konzole.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
cs: Celý displej konzole je nyní zcela uzamknut uživatelem %s.

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
cs: Klávesnice je v režimu Unicode (UTF-8)

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
cs: Klávesnice je v prostředně přímém režimu (kódy kláves)

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
cs: Klávesnice je v přímém režimu (scankódy)

en: The keyboard is in some unknown mode
cs: Klávesnice je v nějakém neznámém režimu

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
cs: Klávesnice je ve výchozím režimu (ASCII)

en: The program sets the keyboard repeat rate and delay in user mode.
cs: Program nastaví rychlost opakování a zpoždění klávesnice v uživatelském režimu.

en: The utility allows to read and check various parameters
    of the keyboard and virtual console.
cs: Nástroj umožňuje načíst a zkontrolovat rozličné parametry
    klávesnice a virtuální konzoly.

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
cs: Tento soubor obsahuje tři písma: 8×8, 8×14 a 8×16. Naznačte prosím
    pomocí přepínače -8 nebo -14 nebo -16, které chcete načíst.

en: This tty (%s) is not a virtual console.
cs: Tento TTY (%s) není virtuální konzola.

en: This utility helps you to start a program on a new virtual terminal (VT).
cs: Tento nástroj pomůže spustit program na novém virtuálním terminálu (VT).

en: This utility reports or sets the keyboard mode.
cs: Tento nástroj hlásí a nastavuje režim klávesnice.

en: Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
cs: Takže,
    	setleds +caps -num
    nastaví CapsLock, vymaže NumLock a nechá ScrollLock beze změny.
    Nastavení před a po změně (je-li nějaká) jsou vypsány, když je
    dán přepínač -v nebo když není požadována změna.
    Normálně setleds ovlivňuje nastavení příznaku vt
    (které jsou obvykle promítnuty do led).
    S -L, setleds jen nastaví led a nechá příznaky na pokoji.
    S -D, setleds nastaví jak příznaky a implicitní příznaky,
    takže následný reset nezmění příznaky.

en: Too many files to combine
cs: Příliš mnoho souborů pro kombinování

en: Too many input files.
cs: Příliš mnoho vstupních souborů.

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Podrobnosti získáte příkazem „%s --help“.

en: Typematic Rate is %.1f cps
cs: Rychlost opakování je %.1f z/s

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
cs: Rychlost opakování nastavena %.1f z/s (zpoždění = %d ms)

en: Unable to create kbdfile context
cs: Nelze vytvořit kontext pro kbdfile

en: Unable to create kbdfile instance: %m
cs: Nelze vytvořit instanci kbdfile: %m

en: Unable to create timer
cs: Nelze vytvořit časovač

en: Unable to find command.
cs: Příkaz nelze nalézt.

en: Unable to find file: %s
cs: Soubor nelze nalézt: %s

en: Unable to open file: %s: %m
cs: Soubor nelze otevřít: %s: %m

en: Unable to read console mode
cs: Režim konzoly nelze přečíst

en: Unable to read keyboard flags
cs: Příznaky klávesnice nelze přečíst

en: Unable to read keyboard mode
cs: Režim klávesnice nelze přečíst

en: Unable to read meta key handling mode
cs: Režim zacházení s klávesou meta nelze přečíst

en: Unable to remove item from the diacritical table
cs: Z tabulky diakritiky nelze odstranit položku

en: Unable to remove item from the list of functions
cs: Položku nelze odstranit ze seznamu funkcí

en: Unable to set new session
cs: Nelze nastavit novou relaci

en: Unable to set signal handler
cs: Nelze nastavit obsluhu signálu

en: Unable to set timer
cs: Nelze nastavit časovač

en: Unrecognized argument: %s
cs: Nerozpoznaný argument: %s

en: Unsupported psf file mode (%d)
cs: Nepodporovaný režim souboru psf (%d)

en: Unsupported psf version (%d)
cs: Nepodporovaná verze psf (%d)

en: Usage: %1$s [option...] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [option...] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [option...] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [option...] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
cs: Použití: %1$s [PŘEPÍNAČ…] getmode [text|graphics]
       nebo: %1$s [PŘEPÍNAČ…] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       nebo: %1$s [PŘEPÍNAČ…] gkbmeta [metabit|escprefix]
       nebo: %1$s [PŘEPÍNAČ…] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]

en: Usage: %s ON|on|off
cs: Použití: %s ON|on|off
    (význam: ZAPNUTO|zapnuto|vypnuto)

en: Usage: %s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
cs: Použití: %s [-i VSTUPNÍ_PÍSMO] [-o VÝSTUPNÍ_PÍSMO]
               [-it VSTUPNÍ_TABULKA] [-ot VÝSTUPNÍ_TABULKA] [-nt]

en: Usage: %s [option...]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…]

en: Usage: %s [option...] -- command
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] -- PŘÍKAZ

en: Usage: %s [option...] N
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČE…] N

en: Usage: %s [option...] [N ...]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] [N…]

en: Usage: %s [option...] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]

en: Usage: %s [option...] [argument]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] [ARGUMENT]

en: Usage: %s [option...] [map-file]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] [soubor_mapy]

en: Usage: %s [option...] [mapfile...]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] [SOUBOR_S_MAPOU_KLÁVES…]

en: Usage: %s [option...] [vga|FILE|-]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] [vga|SOUBOR|-]

en: Usage: %s [option...] scancode keycode ...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ…] SCANKÓD KÓD_KLÁVESY…

en: Usage: %s infont [outtable]
cs: Použití: %s VSTUPNÍ_PÍSMO [VÝSTUPNÍ_TABULKA]

en: Usage: %s infont intable outfont
cs: Použití: %s VSTUPNÍ_PÍSMO VSTUPNÍ_TABULKA VÝSTUPNÍ_PÍSMO

en: Usage: %s infont outfont
cs: Použití: %s VSTUPNÍ_PÍSMO VÝSTUPNÍ_PÍSMO

en: Usage: setfont [write-options] [-<N>] [newfont..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      write-options (take place before file loading):
        -o  <filename>  Write current font to <filename>
        -O  <filename>  Write current font and unicode map to <filename>
        -om <filename>  Write current consolemap to <filename>
        -ou <filename>  Write current unicodemap to <filename>
    If no newfont and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given,
    a default font is loaded:
        setfont         Load font "default[.gz]"
        setfont -<N>    Load font "default8x<N>[.gz]"
    The -<N> option selects a font from a codepage that contains three fonts:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Load 8x<N> font from codepage.cp
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given mappings
    will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
        -h<N>      (no space) Override font height.
        -d         Double size of font horizontally and vertically.
        -m <fn>    Load console screen map.
        -u <fn>    Load font unicode map.
        -m none    Suppress loading and activation of a screen map.
        -u none    Suppress loading of a unicode map.
        -v         Be verbose.
        -C <cons>  Indicate console device to be used.
        -V         Print version and exit.
    Files are loaded from the current directory or %s/*/.
cs: Použití: setfont [PŘEPÍNAČE_ZÁPISU] [-<N>] [NOVÉ_PÍSMO…] [-m MAPA_KONZOLY]
                     [-u MAPA_UNICODE]
      PŘEPÍNAČE_ZÁPISU (mají vliv před načtením souboru):
        -o  <NÁZEV_SOUBORU>  Zapíše aktuální písmo do <NÁZVU_SOUBORU>
        -O  <NÁZEV_SOUBORU>  Zapíše aktuální písmo a mapu Unicode do <NÁZVU_SOUBORU>
        -om <NÁZEV_SOUBORU>  Zapíše aktuální mapu konzoly do <NÁZVU_SOUBORU>
        -ou <NÁZEV_SOUBORU>  Zapíše aktuální mapu unicode do <NÁZVU_SOUBORU>
    Není-li zadáno NOVÉ_PÍSMO ani přepínač -[o|O|om|ou|m|u],
    je načteno výchozí písmo:
        setfont              Zavede písmo „default[.gz]“
        setfont -<N>         Zavede písmo „default8x<N>[.gz]“
    Přepínač -<N> vybírá písmo z codepage, která obsahuje tři písma:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Zavede písmo 8×<N> z codepage.cp
    Explicitně (pomocí -m nebo -u) nebo implicitně (v souboru písma) daná mapování
    budou načtena a v případě map konzoly aktivována.
        -h<N>       (bez mezery) Vnutí výšku písma.
        -d          Zdvojnásobí velikost písma vodorovně i svisle.
        -m <FN>     Zavede mapu obrazovky konzoly.
        -u <FN>     Zavede mapu unicode písma.
        -m none     Potlačí zavádění a aktivaci mapy obrazovky.
        -u none     Potlačí zavádění mapy Unicode.
        -v          Bude podrobný.
        -C <KONZ>   Určuje zařízení konzoly, která se použije.
        -V          Vypíše verzi a skončí.
    Soubory jsou načítány z aktuálního adresáře nebo z %s/*/.

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
cs: Použijte Alt a funkční klávesy pro přepnutí na jiné virtuální konzoly.

en: Using VT %s
cs: Použije se VT %s

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
cs: VT 1 je konzola a nemůže být dealokován

en: Warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
cs: Pozor: zavádí se unikódová mapa kláves na neunikódové konzole
        (možná jste chtěli „kbd_mode -u“?)

en: Warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
cs: Pozor: zavádí se neunikódová mapa kláves na unikódové konzole
        (možná jste chtěli „kbd_mode -a“?)

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
cs: Při načítání více písem musí všechna být ve formátu psf - %s není

en: When loading several fonts, all must have the same height
cs: Při načítání více písem musí všechna míst stejnou výšku

en: When loading several fonts, all must have the same width
cs: Při načítání více písem musí všechna míst stejnou šířku

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
cs: Požádali jste o velikost písma %d, ale tady je možné jen 8, 14, 16.

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
cs: [ pokud to zkoušíte pod X, možná to nebude fungovat,
    protože X server také čte /dev/console ]

en: adding map %d violates explicit keymaps line
cs: přidání mapy %d rozbije explicitní řádek s mapou kláves

en: assuming %s %s
cs: předpokládá se %s %s

en: background will look funny
cs: pozadí bude vypadat divně

en: bad utf8
cs: chybné UTF-8

en: be more verbose.
cs: bude podrobnější.

en: bug in do_loadtable
cs: chyba v do_loadtable

en: can not bind key %d to value %d because it is too large
cs: navázat klávesu %d na hodnotu %d nelze, protože je příliš velká

en: cannot change translation table
cs: nelze změnit tabulku překladu

en: cannot open include file %s
cs: nelze otevřít vkládaný soubor %s

en: caught signal %d, cleaning up...
cs: chytil jsem signál %d, uklízím...

en: change both the VT flags and their default settings.
cs: změní jak příznaky VT, tak jejich výchozí nastavení.

en: change only the leds.
cs: změní pouze LED.

en: change the VT flags.
cs: změní příznaky VT.

en: clear kernel compose table.
cs: vyprázdní jadernou tabulku skladby.

en: clear kernel string table.
cs: vyprázdní jadernou tabulku řetězců.

en: code outside bounds
cs: kód za hranicemi

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
cs: nelze dealokovat konzolu %d: IOCTL VT_DISALLOCATE

en: deallocate keymap %d
cs: dealokace mapy kláves %d

en: display above and symbols known to loadkeys.
cs: zobrazí výše uvedené a symboly známé nástroji loadkyes.

en: display information about keyboard driver.
cs: zobrazí údaje o ovladači klávesnice.

en: display keytable in hexadecimal notation.
cs: zobrazí tabulku kláves v šestnáctkovém zápisu.

en: display only compose key combinations.
cs: zobrazí pouze kombinace kompozičních kláves.

en: display only key bindings.
cs: zobrazí pouze mapování kláves.

en: display only the function key strings.
cs: zobrazí pouze řetězce funkčních kláves.

en: display only the interpreted keycodes (default).
cs: zobrazí pouze interpretované kódy kláves (výchozí).

en: display only the raw scan-codes.
cs: zobrazí pouze surové scankódy.

en: display the decimal/octal/hex values of the keys.
cs: zobrazí desítkové/osmičkové/šestnáctkové hodnoty kláves.

en: do not set new values, but only display the current ones.
cs: nenastaví novou hodnotu, pouze zobrazí hodnotu současnou.

en: don't print out the font table, just show: ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
cs: nevypíše tabulku písma, pouze ukáže ŘÁDKY×SLOUPCE×POČET a skončí.

en: don't use short-hand notations, one row per keycode.
cs: nepoužije zkrácený zápis, jeden řádek na kód klávesy.

en: error reading scancode
cs: chyba při čtení scankódu

en: execute the command, without forking.
cs: spustí příkaz bez rozvětvení procesů.

en: expected filename between quotes
cs: název souboru očekáván mezi uvozovkami

en: failed to bind key %d to value %d
cs: navázání klávesy %d na hodnotu %d selhalo

en: failed to bind string '%s' to function %s
cs: navázání řetězce „%s“ na funkci %s selhalo

en: failed to clear string %s
cs: vyprázdnění řetězce %s selhalo

en: failed to get keycode for scancode 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE
cs: získání kódu klávesy pro scankód 0x%x selhalo: IOCTL KDGETKEYCODE

en: failed to restore original translation table
cs: nelze obnovit původní tabulku překladu

en: failed to restore original unimap
cs: nelze obnovit původní unimap

en: failed to set scancode %x to keycode %d: ioctl KDSETKEYCODE
cs: nastavení scankódu %x na kód klávesy %d selhalo: IOCTL KDSETKEYCODE

en: figure out the owner of the current VT.
cs: zjistí vlastníka současného VT.

en: font position 32 is nonblank
cs: pozice písma 32 je neprázdná

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
cs: pro 1-%d (0x01-0x%02x) se scankód rovná kódu klávesy

en: force conversion to ASCII.
cs: vynutí převod do ASCII.

en: force conversion to Unicode.
cs: vynutí převod do Unicode.

en: force opening a VT without checking.
cs: vynutí otevření VT bez kontrol.

en: func %d not allocated
cs: func %d není alokováno

en: function index %d must be less than %d
cs: pořadové číslo funkce %d musí být menší než %d

en: illegal unicode %d
cs: neplatný Unicode %d

en: impossible error in lk_add_constants
cs: nemožná chyba v lk_add_constants

en: impossible: not meta?
cs: nemožné: není meta?

en: includes are nested too deeply
cs: vložení jsou zanořena příliš hluboko

en: index %d must be less than %d
cs: pořadové číslo %d musí být menší než %d

en: input font does not have an index
cs: vstupní písmo nemá index

en: interpret character action codes to be from the specified character set.
cs: interpretuje kódy akce znaků jako z určené znakové sady.

en: ioctl %s unavailable?
cs: IOCTL %s není k dispozici?

en: kb mode was %s
cs: režim klávesnice byl %s

en: keycode %3d %s
cs: kód klávesy %3d %s

en: keycode %d, table %d = %d%s
cs: kód klávesy %d, tabulka %d = %d%s

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
cs: rozsah kódů kláves podporovaný jádrem:       1 - %d

en: lk_add_key called with bad keycode %d
cs: lk_add_key zavolán se špatným kódem klávesy %d

en: load default.
cs: zavede výchozí.

en: loadkeys: don't know how to compose for %s
cs: loadkeys: není známo, jak skládat pro %s

en: make the command a login shell.
cs: učiní program přihlašovacím shellem.

en: max nr of compose definitions: %d
cs: maximální počet definic compose: %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
cs: maximální počet akcí přiřaditelných klávese:     %d

en: new state:
cs: nový stav:

en: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
cs: prázdná mapa Unicode nebude zavedena
    (pokud na tom trváte: použijte přepínač -f pro vynucení)

en: nr of compose definitions in actual use: %u
cs: počet skutečně používaných definic compose: %u

en: number of function keys supported by kernel: %d
cs: počet funkčních klávesa podporovaných jádrem: %d

en: number of keymaps in actual use:                 %u
cs: počet skutečně používaných klávesových map:      %u

en: octal number too big
cs: osmičkové číslo je příliš veliké

en: of which %u dynamically allocated
cs: z nich %u dynamicky alokovaných

en: off
cs: vypnut

en: old state:
cs: starý stav:

en: on
cs: zapnut

en: one line per (modifier,keycode) pair.
cs: jeden řádek na pár (modifikátor, kód klávesy).

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: output a 'defkeymap.c' to stdout.
cs: vypíše „defkeymap.c“ na standardní výstup.

en: output a binary keymap to stdout.
cs: vypíše binární mapu kláves na standardní výstup.

en: press
cs: stisknutí

en: press any key (program terminates 10s after last keypress)...
cs: stiskněte libovolnou klávesu (program skončí 10 s po posledním stisku klávesy)...

en: print number of next unallocated VT.
cs: vypíše číslo dalšího nealokovaného VT.

en: print this usage message.
cs: zobrazí tento návod na použití.

en: print version number.
cs: zobrazí číslo verze.

en: psf file with unknown magic
cs: soubor psf s neznámým magickým číslem

en: ranges of action codes supported by kernel:
cs: rozsahy kódů akce podporované jádrem:

en: release
cs: uvolnění

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
cs: resizecons:
    volání je:  resizecons SLOUPCŮxŘÁDKŮ  nebo:  resizecons SLOUPCŮ ŘÁDKŮ
    nebo: resizecons -lines ŘÁDKŮ, ke ŘÁDKŮ je jedno z 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60

en: resizecons: cannot find videomode file %s
cs: resizecons: nelze najít soubor videorežimu %s

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
cs: resizecons: nemohu získat oprávnění k I/O.

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
cs: resizecons: nezapomeňte změnit TERM (možná na con%dx%d nebo linux-%dx%d)

en: resizecons: invalid columns number %d
cs: resizecons: neplatný počet sloupců %d

en: resizecons: invalid rows number %d
cs: resizecons: neplatný počet řádků %d

en: resizecons: the command `%s' failed
cs: resizecons: příkaz `%s' selhal

en: save the old map to the FILE.
cs: uloží starou mapu do SOUBORU.

en: search and parse keymap without action.
cs: hledá a rozebere mapu kláves bez další činnosti.

en: set ASCII mode.
cs: nastaví režim ASCII.

en: set UTF-8 mode.
cs: nastaví režim UTF-8.

en: set keycode mode.
cs: nastaví režim kódů kláves.

en: set scancode mode.
cs: nastaví režim scankódů.

en: set the amount of time the key must remain depressed before it will start to repeat.
cs: nastaví dobu, po kterou klávesa musí zůstat stisknuta, než se začne opakovat.

en: set the rate in characters per second.
cs: nastaví rychlost opakování ve znacích za sekundu.

en: short ucs2 unicode table
cs: krátká tabulka Unicode v UCS-2

en: short unicode table
cs: krátká tabulka Unicode

en: short utf8 unicode table
cs: krátká tabulka Unicode v UTF-8

en: sort and merge elements.
cs: seřadí a spojí prvky.

en: stdin is not a tty
cs: standardní vstup není TTY

en: strange... ct changed from %d to %d
cs: divné… ct změněno z %d na %d

en: string too long
cs: řetězec je příliš dlouhý

en: suppress all normal output.
cs: potlačí veškerý běžný výstup.

en: switch the mode even if it makes the keyboard unusable.
cs: přepne režim, i když to učiní klávesnici nepoužitelnou.

en: switch to the new VT.
cs: přepne na nový VT.

en: switching to %s
cs: přepíná se do %s

en: table %d must be less than %d
cs: tabulka %d musí být menší než %d

en: the console device to be used.
cs: použije toto zařízení konzoly.

en: too many (%ld) entries on one line
cs: příliš mnoho (%ld) záznamů na jednom řádku

en: too many compose definitions
cs: příliš mnoho definic skladby

en: unable to get keymap %d
cs: nelze získat mapy kláves %d

en: unable to get symbol by wrong type: %d
cs: symbol nelze získat podle chybného typu: %d

en: unable to get symbol of %d type by wrong index: %d
cs: symbol typu %d nelze získat podle chybného indexu: %d

en: unable to initialize array: %s
cs: nelze inicializovat pole: %s

en: unable to load compose definitions because some of them are too large
cs: nelze zavést definice skladby, protože některé z nich jsou příliš rozsáhlé

en: unable to parse number: %s
cs: číslo nelze rozebrat: %s

en: unable to set key %d for table %d
cs: navázání klávesy %d na tabulku %d selhalo

en: unable to unset key %d for table %d
cs: odnastavení klávesy %d z tabulky %d selhalo

en: unicode keysym out of range: %s
cs: unikódový symbol adresy je mimo rozsah: %s

en: unknown charset %s - ignoring charset request
cs: neznámá znaková sada %s - ignoruje se požadavek na znakovou sadu

en: unknown keysym '%s'
cs: neznámý symbol klávesy „%s“

en: unknown utf8 error
cs: neznámá chyba UTF-8

en: unrecognized user
cs: nerozpoznaný uživatel

en: usage: screendump [n]
cs: použití: screendump [n]

en: value must be a positive number: %s
cs: hodnota musí být kladné číslo: %s

en: value must be less than %d: %s
cs: hodnota musí být menší než %d: %s

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
cs: VT %d se používá; příkaz přerušen; použijte „%s -f“ pro vynucení.

en: wait for command to complete
cs: počká na dokončení příkazu

en: wiped it
cs: vymazáno

en: zero input character size?
cs: nulová velikost vstupního znaku?

en: zero input font length?
cs: nulová délka vstupního písma?
