aptitude - en to cs translation catalogue (1532 entries)

en: 
     Tasks are groups of packages which provide an easy way to select a predefined set of packages for a particular purpose.
cs: 
     Úlohy jsou skupiny balíků, které nabízí jednoduchou cestu pro výběr všech potřebných balíků pro splnění konkrétní úlohy.

en: 
     These packages have not yet been classified in debtags, or the debtags database is not present (installing debtags may correct this problem).
cs: 
     Tyto balíky zatím nebyly v debtags zařazeny, nebo databáze štítků zcela chybí (problém by mohla spravit instalace debtags).

en: 
    Current library versions:
cs: 
    Aktuální verze knihoven:

en: 
    Dependency information will be shown.
cs: 
    Informace o závislostech budou zobrazeny.

en: 
    Dependency information will not be shown.
cs: 
    Informace o závislostech nebudou zobrazeny.

en: 
    Size changes will be shown.
cs: 
    Změny velikostí budou zobrazeny.

en: 
    Size changes will not be shown.
cs: 
    Změny velikostí nebudou zobrazeny.

en: 
    Versions will be shown.
cs: 
    Verze budou zobrazeny.

en: 
    Versions will not be shown.
cs: 
    Verze nebudou zobrazeny.

en:                   (terminal interface only)
cs:                   (pouze v terminálovém rozhraní)

en:        aptitude [options] <action> ...
cs:          aptitude [volby] <akce> …

en:     %s in %d %s
cs:     %s za %d %s

en:     ++   --> ENQUEUING
cs:     ++   --> ZAŘAZUJI DO FRONTY

en:     ++   --> ENQUEUING %s Provides %s
cs:     ++   --> ZAŘAZUJI %s DO FRONTY, poskytuje %s

en:     ++   --> skipping conflict
cs:     ++   --> přeskakuji konflikt

en:     ++   --> skipping, not a conflict
cs:     ++   --> přeskakuji, není konflikt

en:     ++   --> skipping, not relevant according to params
cs:     ++   --> přeskakuji, vzhledem k parametrům není relevantní

en:     ++   --> skipping, parent is not the selected version
cs:     ++   --> přeskakuji, rodič není vybranou verzí

en:     ++   --> skipping, the dep is satisfied by the current version
cs:     ++   --> přeskakuji, závislost není splněna aktuální verzí

en:     ++   --> skipping, version check failed
cs:     ++   --> přeskakuji, selhala kontrola verze

en:     ++ Examining %F
cs:     ++ Zkoumám %F

en:   %S*%N %s [version %s] %s%n
cs:   %S*%N %s [verze %s] %s%n

en:   (too many to show, the limit is %zu)
cs:   (příliš mnoho k zobrazení, limit je %zu)

en:   Apt version: %s
cs:   Apt verze: %s

en:   Compiled with Qt %s
cs:   Zkompilováno s Qt %s

en:   Gtk+ support disabled.
cs:   Podpora Gtk+ zakázána.

en:   Gtk+ version %d.%d.%d
cs:   Gtk+ verze %d.%d.%d

en:   Gtk-- version %d.%d.%d
cs:   Gtk-- verze %d.%d.%d

en:   IMPORTANT: this log only lists intended actions; actions which fail
      due to dpkg problems may not be completed.
cs:   DŮLEŽITÉ: tento záznam obsahuje pouze plánované akce. Akce, které
      selžou kvůli problémům v dpkg nemusí být dokončeny.

en:   NCurses version %s
cs:   NCurses verze %s

en:   NCurses version: %s
cs:   NCurses verze: %s

en:   NCurses version: Unknown
cs:   NCurses verze: neznámá

en:   Qt support disabled.
cs:   Podpora Qt zakázána.

en:   Running on Qt %s
cs:   Používá Qt %s

en:   apt version %d.%d.%d
cs:   apt verze %d.%d.%d

en:   cwidget version: %s
cs:   cwidget verze: %s

en:   libsigc++ version: %s
cs:   libsigc++ verze: %s

en:  (PURGE)
cs:  (VYČISTIT)

en:  (provided by %F)
cs:  (poskytován %F)

en:  --gui           Use the GTK GUI even if disabled in the configuration.
cs:  --gui           Použije GTK GUI, i když je v konfiguraci zakázáno.

en:  --no-gui        Do not use the GTK GUI even if available.
cs:  --no-gui        Nepoužije GTK GUI, i když je dostupné.

en:  --no-qt         Do not use the Qt GUI even if enabled in the configuration.
cs:  --no-qt         Nepoužije Qt GUI, i když je v konfiguraci povoleno.

en:  --qt            Use the Qt GUI.
cs:  --qt            Použije Qt GUI

en:  --with(out)-recommends     Specify whether or not to treat recommends as
                                strong dependencies.
cs:  --with(out)-recommends     Určí, zda se mají doporučené závislosti brát
                                jako silné závislosti, nebo ne.

en:  -D              Show the dependencies of automatically changed packages.
cs:  -D              Zobrazí závislosti automaticky změněných balíků.

en:  -F format       Specify a format for displaying search results; see the manual.
cs:  -F formát       Určí formát pro zobrazení výsledků hledání; viz manuál.

en:  -O order        Specify how search results should be sorted; see the manual.
cs:  -O řazení       Určí, jak se mají výsledky hledání seřadit; viz manuál.

en:  -P              Always prompt for confirmation of actions.
cs:  -P              Vždy vyžaduje potvrzení akcí.

en:  -S fname        Read the aptitude extended status info from fname.
cs:  -S jmsou        Načte rozšířené stavové informace ze souboru jmsou.

en:  -V              Show which versions of packages are to be installed.
cs:  -V              Zobrazí verze balíků, které se mají instalovat.

en:  -Z              Show the change in installed size of each package.
cs:  -Z              Zobrazí změnu v instalované velikosti každého balíku.

en:  -d              Only download packages, do not install or remove anything.
cs:  -d              Stáhne balíky, ale nic neinstaluje nebo neodstraňuje.

en:  -f              Aggressively try to fix broken packages.
cs:  -f              Agresivně zkusí opravit porušené balíky.

en:  -h              This help text.
cs:  -h              Tato nápověda.

en:  -i              Perform an install run on startup.
cs:  -i              Při startu spustí instalaci.

en:  -o key=val      Directly set the configuration option named 'key'.
cs:  -o klíč=hodn    Nastaví konfigurační volbu nazvanou „klíč“.

en:  -q              In command-line mode, suppress the incremental progress
                      indicators.
cs:  -q              V příkazovém režimu potlačí indikátory postupu.

en:  -s              Simulate actions, but do not actually perform them.
cs:  -s              Pouze simuluje, nic reálně neprovádí.

en:  -t [release]    Set the release from which packages should be installed.
cs:  -t [vydání]     Určí vydání, ze kterého se mají balíky instalovat.

en:  -u              Download new package lists on startup.
cs:  -u              Při startu stáhne nové seznamy balíků.

en:  -v              Display extra information. (may be supplied multiple times).
cs:  -v              Zobrazí dodatečné informace (lze zadat několikrát).

en:  -w width        Specify the display width for formatting search results.
cs:  -w šířka        Určí šířku zobrazení výsledků hledání.

en:  -y              Assume that the answer to simple yes/no questions is 'yes'.
cs:  -y              Na jednoduché ano/ne otázky odpoví automaticky „ano“.

en:  [ %i%% ] (%sB/s, %s remaining)
cs:  [ %i%% ] (%sB/s, zbývá %s)

en:  [ %i%% ] (stalled)
cs:  [ %i%% ] (stagnuje)

en:  [Working]
cs:  [Pracuji]

en:  [held]
cs:  [podržen]

en:  add-user-tag    Add user tag to packages/patterns.
cs:  add-user-tag    Přidá balíkům/vzorům uživatelský štítek.

en:  autoclean       Erase old downloaded package files.
cs:  autoclean       Smaže staré stažené .deb soubory balíků.

en:  build-dep       Install the build-dependencies of packages.
cs:  build-dep       Instaluje závislosti pro sestavení balíků.

en:  changelog       View a package's changelog.
cs:  changelog       Zobrazí seznam změn balíku.

en:  clean           Erase downloaded package files.
cs:  clean           Smaže stažené .deb soubory balíků.

en:  download        Download the .deb file for a package (apt wrapper).
cs:  download        Stáhne .deb soubor balíku.

en:  forbid-version  Forbid aptitude from upgrading to a specific package version.
cs:  forbid-version  Zakáže aptitude aktualizaci na konkrétní verzi balíku.

en:  forget-new      Forget what packages are "new".
cs:  forget-new      Zapomene, které balíky jsou „nové“.

en:  full-upgrade    Perform an upgrade, possibly installing and removing packages.
cs:  full-upgrade    Provede aktualizaci, při které možná (na|od)instaluje balíky.

en:  hold            Place packages on hold.
cs:  hold            Ochrání balíky před aktualizací.

en:  install         Install/upgrade packages.
cs:  install         Instaluje/aktualizuje balíky.

en:  markauto        Mark packages as having been automatically installed.
cs:  markauto        Označí balíky, jako že byly instalovány automaticky.

en:  or
cs:  nebo

en:  or
cs:  nebo

en:  provides %s=%s
cs:  poskytuje %s=%s

en:  purge           Remove packages and their configuration files.
cs:  purge           Odstraní balíky a jejich konfigurační soubory.

en:  reinstall       Reinstall a currently installed package.
cs:  reinstall       Přeinstaluje již instalovaný balík.

en:  remove          Remove packages.
cs:  remove          Odstraní balíky.

en:  remove-user-tag Remove user tag from packages/patterns.
cs:  remove-user-tag Odebere balíkům/vzorům uživatelský štítek.

en:  safe-upgrade    Perform a safe upgrade.
cs:  safe-upgrade    Provede bezpečnou aktualizaci.

en:  search          Search for a package by name and/or expression.
cs:  search          Hledá balíky podle jména a/nebo výrazu.

en:  show            Display detailed info about a package.
cs:  show            Zobrazí podrobné informace o balíku.

en:  showsrc         Display detailed info about a source package (apt wrapper).
cs:  showsrc         Zobrazí podrobné informace o zdrojovém balíku.

en:  source          Download source package (apt wrapper).
cs:  source          Stáhne zdrojový balík.

en:  unhold          Cancel a hold command for a package.
cs:  unhold          Zruší ochranu balíku před aktualizací.

en:  unmarkauto      Mark packages as having been manually installed.
cs:  unmarkauto      Označí balíky, jako že byly instalovány ručně.

en:  update          Download lists of new/upgradable packages.
cs:  update          Stáhne seznamy nových/aktualizovatelných balíků.

en:  versions        Displays the versions of specified packages.
cs:  versions        Zobrazí verze zadaných balíků.

en:  which is a virtual package and is not provided by any available package
cs:  což je virtuální balík, který není poskytovaný žádným dostupným balíkem

en:  which is a virtual package, provided by:
cs:  což je virtuální balík poskytovaný:

en:  why             Explain why a particular package should be installed.
cs:  why             Vysvětlí, proč by měl být daný balík instalován.

en:  why-not         Explain why a particular package cannot be installed.
cs:  why-not         Vysvětlí, proč daný balík nemůže být instalován.

en: "%s" exists in the package database, but it is not a real package and no package provides it
cs: „%s“ existuje v databázi balíků, ale není reálný a žádný balík jej neposkytuje

en: "%s" is a virtual package provided by:
cs: „%s“ je virtuální balík poskytovaný:

en: "%s" is a virtual package provided by:
    
    %s
    You must choose one to install.
cs: „%s“ je virtuální balík poskytovaný:
    
    %s
    Pro instalaci musíte zvolit jeden z nich.

en: #Broken
cs: Porušené

en: #Broken: %ld
cs: Porušené: %ld

en: %B%s %s%b cannot be upgraded now, but if it could be, it would still be held at version %B%s%b.
cs: %B%s %s%b nemůže být aktualizován, a i kdyby mohl, stejně by byl podržen ve verzi %B%s%b.

en: %B%s %s%b could be upgraded to version %B%s%b, but it is being held at version %B%s%b.
cs: %B%s %s%b by mohl být aktualizován na verzi %B%s%b, ale je podržen ve verzi %B%s%b.

en: %B%s %s%b is currently installed.
cs: %B%s %s%b je nainstalovaný.

en: %B%s %s%b is not currently installed.
cs: %B%s %s%b není nainstalovaný.

en: %B%s %s%b is only partly installed; its installation will be completed.
cs: %B%s %s%b je nainstalován jen částečně, jeho instalace bude dokončena.

en: %B%s %s%b was installed automatically; it is being removed because all of the packages which depend upon it are being removed:
cs: %B%s %s%b byl instalován automaticky; nyní bude odstraněn, protože všechny balíky, které na něm závisely, budou odstraněny:

en: %B%s %s%b will be automatically installed to satisfy the following dependencies:
cs: %B%s %s%b bude instalován automaticky pro splnění následujících závislostí:

en: %B%s %s%b will be automatically removed because of dependency errors:
cs: %B%s %s%b bude automaticky odstraněn kvůli chybám v závislostech:

en: %B%s %s%b will be downgraded.
cs: %B%s %s%b bude degradován.

en: %B%s %s%b will be installed.
cs: %B%s %s%b bude instalován.

en: %B%s %s%b will be re-installed.
cs: %B%s %s%b bude přeinstalován.

en: %B%s %s%b will be removed.
cs: %B%s %s%b bude odstraněn.

en: %B%s %s%b will be upgraded from version %B%s%b to version %B%s%b.
cs: %B%s %s%b bude aktualizován z verze %B%s%b na verzi %B%s%b.

en: %B%s %s%b will not be upgraded to the forbidden version %B%s%b.
cs: %B%s %s%b nebude aktualizován na zakázanou verzi %B%s%b.

en: %B%s %s%b will not be upgraded to version %B%s%b, to avoid breaking the following dependencies:
cs: %B%s %s%b nebude aktualizován na verzi %B%s%b, aby neporušil následující závislosti:

en: %BChoice:%b
cs: %BMožnost:%b

en: %BDefault:%b
cs: %BVýchozí:%b

en: %BDowngrade%b the following packages:%n
cs: %BDegradovat%b následující balíky:%n

en: %BInstall%b the following packages:%n
cs: %BInstalovat%b následující balíky:%n

en: %BKeep%b the following packages at their current version:%n
cs: %BPonechat%b následující balíky v jejich aktuální verzi:%n

en: %BLeave%b the following dependencies %Bunresolved%b:%n
cs: %BPonechat%b následující závislosti %Bnevyřešené%b:%n

en: %BOption:%b
cs: %BVolba:%b

en: %BRemove%b the following packages:%n
cs: %BOdstranit%b následující balíky:%n

en: %BUpgrade%b the following packages:%n
cs: %BAktualizovat%b následující balíky:%n

en: %BValue:%b
cs: %BHodnota:%b

en: %BWARNING%b: untrusted versions of the following packages will be installed!%n%nUntrusted packages could %Bcompromise your system's security%b.  You should only proceed with the installation if you are certain that this is what you want to do.%n%n
cs: %BVAROVÁNÍ%b: budou instalovány nedůvěryhodné verze následujících balíků!%n%nNedůvěryhodné balíky mohou %Bkompromitovat bezpečnost vašeho systému%b. V instalaci byste měli pokračovat pouze v případě, že jste si naprosto jisti, že to je to, co opravdu chcete udělat.%n%n

en: %F: This version of %s is from an %Buntrusted source%b!  Installing this package could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
cs: %F: Tato verze %s pochází z %Bnedůvěryhodného zdroje%b! Instalací tohoto balíku možná pomůžete zlovolnému jedinci poškodit systém nebo nad ním získat kontrolu.

en: %d (%+d) broken | %d (%+d) broken
cs[0]: %d porušený (%+d)
cs[1]: %d porušené (%+d)
cs[2]: %d porušených (%+d)

en: %d (%+d) new | %d (%+d) new
cs[0]: %d nový (%+d)
cs[1]: %d nové (%+d)
cs[2]: %d nových (%+d)

en: %d (%+d) upgradable | %d (%+d) upgradable
cs[0]: %d aktualizovatelný (%+d)
cs[1]: %d aktualizovatelné (%+d)
cs[2]: %d aktualizovatelných (%+d)

en: %d available upgrade: | %d available upgrades:
cs[0]: %d dostupná aktualizace
cs[1]: %d dostupné aktualizace
cs[2]: %d dostupných aktualizací

en: %d downgrade | %d downgrades
cs[0]: %d degradace
cs[1]: %d degradace
cs[2]: %d degradací

en: %d install | %d installs
cs[0]: %d instalace
cs[1]: %d instalace
cs[2]: %d instalací

en: %d keep | %d keeps
cs[0]: %d ponechání
cs[1]: %d ponechání
cs[2]: %d ponechání

en: %d package is broken | %d packages are broken.
cs[0]: %d balík je porušen
cs[1]: %d balíky jsou porušeny
cs[2]: %d balíků je porušeno

en: %d package to install | %d packages to install
cs[0]: %d balík k instalaci
cs[1]: %d balíky k instalaci
cs[2]: %d balíků k instalaci

en: %d package to remove | %d packages to remove
cs[0]: %d balík k odstranění
cs[1]: %d balíky k odstranění
cs[2]: %d balíků k odstranění

en: %d removal | %d removals
cs[0]: %d odstranění
cs[1]: %d odstranění
cs[2]: %d odstranění

en: %d upgrade | %d upgrades
cs[0]: %d aktualizace
cs[1]: %d aktualizace
cs[2]: %d aktualizací

en: %i/%i mines  %d %s
cs: %i/%i min  %d %s

en: %ls: Apply
cs: %ls: Použít

en: %ls: Examine
cs: %ls: Prozkoumat

en: %ls: Menu  %ls: Help  %ls: Quit  %ls: Update  %ls: Preview/Download/Install/Remove Pkgs
cs: %ls: Menu  %ls: Nápověda  %ls: Konec  %ls: Aktualizace  %ls: Náhled/Stažení/Instalace

en: %ls: Next
cs: %ls: Další

en: %ls: Previous
cs: %ls: Předchozí

en: %lu downgraded,
cs: %lu degradováno,

en: %lu packages upgraded, %lu newly installed,
cs: %lu balíků aktualizováno, %lu nově instalováno,

en: %lu reinstalled,
cs: %lu přeinstalováno,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
cs: %lu k odstranění a %lu neaktualizováno.

en: %n%nSome files were not downloaded successfully.
cs: %n%nNěkteré soubory se nestáhly správně.

en: %s (%s), upgrade available (%s)
cs: %s (%s), dostupná aktualizace (%s)

en: %s (stdin unavailable)
cs: %s (standardní vstup není dostupný)

en: %s breaks %s
cs: %s porušuje %s

en: %s cannot run in ncurses mode with terminal type "dumb"
cs: %s nemůže běžet v rozhraní ncurses s typem terminálu „dumb“

en: %s changes
cs: Změny v %s

en: %s conflicts with %s
cs: %s koliduje s %s

en: %s conflicts with %s [provided by %s %s]
cs: %s koliduje s %s [poskytován %s %s]

en: %s depends upon %s
cs: %s závisí na %s

en: %s deps
cs: závislosti %s

en: %s downgrade | %s downgrades
cs[0]: %s degradace
cs[1]: %s degradace
cs[2]: %s degradací

en: %s enhances %s
cs: %s vylepšuje %s

en: %s has no version named "%s"
cs: %s nemá verzi „%s“

en: %s info
cs: informace o %s

en: %s install | %s installs
cs[0]: %s instalace
cs[1]: %s instalace
cs[2]: %s instalací

en: %s is a virtual package provided by:
cs: %s je virtuální balík poskytovaný:

en: %s is already installed at the latest version (%s), so it will not be upgraded
cs: %s je již nainstalován v nejnovější verzi (%s), tudíž nebude aktualizován

en: %s is already installed at the requested version (%s)
cs: %s je již nainstalován v požadované verzi (%s)

en: %s is an essential package!%n%nAre you sure you want to remove it?%nType '%s' if you are.
cs: %s je nezbytný balík!%n%nJste si jisti, že jej chcete odstranit?%nPokud ano, napište „%s“.

en: %s is being installed automatically.
cs: %s je instalován automaticky.

en: %s is being installed manually.
cs: %s je instalován ručně

en: %s is not currently installed, so it will not be reinstalled
cs: %s není nainstalován, tudíž nebude přeinstalován

en: %s is not currently installed, so it will not be upgraded
cs: %s není nainstalován, tudíž nebude aktualizován

en: %s keep | %s keeps
cs[0]: %s ponechání
cs[1]: %s ponechání
cs[2]: %s ponechání

en: %s obsoletes %s
cs: %s zastarává %s

en: %s on provided %s
cs: %s na poskytovaném %s

en: %s pre-depends upon %s
cs: %s předzávisí na %s

en: %s recommends %s
cs: %s doporučuje %s

en: %s remove | %s removes
cs[0]: %s odstranění
cs[1]: %s odstranění
cs[2]: %s odstranění

en: %s replaces %s
cs: %s nahrazuje %s

en: %s reverse deps
cs: reverzní závislosti %s

en: %s suggests %s
cs: %s navrhuje %s

en: %s unresolved recommendation | %s unresolved recommendations
cs[0]: %s nevyřešené doporučení
cs[1]: %s nevyřešené doporučení
cs[2]: %s nevyřešených doporučení

en: %s upgrade | %s upgrades
cs[0]: %s aktualizace
cs[1]: %s aktualizace
cs[2]: %s aktualizací

en: %s versions
cs: verze %s

en: %s was installed automatically.
cs: %s byl nainstalován automaticky.

en: %s was installed manually.
cs: %s byl nainstalován ručně.

en: %s%s; will be downgraded [%s -> %s]
cs: %s%s; bude degradován [%s -> %s]

en: %s%s; will be installed
cs: %s%s; bude instalován

en: %s%s; will be installed automatically
cs: %s%s; bude instalován automaticky

en: %s%s; will be upgraded [%s -> %s]
cs: %s%s; bude aktualizován [%s -> %s]

en: %s: %lu/%lu, stalled
cs: %s: %lu/%lu, stagnuje

en: %s: %sB of %sB at %sB/s, %s remaining
cs: %s: %sB z %sB, %sB/s, %s zbývá

en: %s: %sB of %sB, stalled
cs: %s: %sB z %sB, stagnuje

en: %s: Could not parse column definitions: '%ls'
cs: %s: Nelze zpracovat definice sloupců: „%ls“

en: %s: Unable to accept a connection: %s
cs: %s: Nelze přijmout spojení: %s

en: %s: Unable to create a Unix-domain socket: %s
cs: %s: Nelze vytvořit unixový socket: %s

en: %s: this command requires at least one argument (the package to query).
cs: %s: tento příkaz vyžaduje nejméně jeden argument (zkoumaný balík).

en: %s: too few arguments; expected at least a tag name and a package or pattern
cs: %s: příliš málo argumentů; očekáváno alespoň jméno štítku a balík nebo vzor

en: %s; version %s will be installed
cs: %s; bude instalována verze %s

en: %s; version %s will be installed automatically
cs: %s; automaticky bude instalována verze %s

en: %s; will be purged
cs: %s; bude vyčištěn

en: %s; will be purged because nothing depends on it
cs: %s; bude vyčištěn, protože na něm nic nezávisí

en: %s; will be removed
cs: %s; bude odstraněn

en: %s; will be removed because nothing depends on it
cs: %s; bude odstraněn, protože na něm nic nezávisí

en: %sB of disk space will be freed
cs: %sB místa na disku bude uvolněno

en: %sB of disk space will be used
cs: %sB místa na disku bude použito

en: %u solution. | %u solutions.
cs[0]: %u řešení.
cs[1]: %u řešení.
cs[2]: %u řešení.

en: &File
cs: &Soubor

en: &Help
cs: &Nápověda

en: &Packages
cs: &Balíky

en: '&BD' to install the build-dependencies of a package.
cs: „&BD“ pro instalaci závislostí pro sestavení balíku

en: '&M' to mark packages as automatically installed
cs: „&M“ pro označení balíků jako instalované automaticky

en: '&m' to mark packages as manually installed
cs: „&m“ pro označení balíků jako instalované ručně

en: '+' to install packages
cs: „+“ pro instalaci balíků

en: '+M' to install packages and immediately flag them as automatically installed
cs: „+M“ pro instalaci balíků a následné označení jako instalované automaticky

en: '-' to remove packages
cs: „-“ pro odstranění balíků

en: ':' to keep packages in their current state without placing them on hold
cs: „:“ pro ponechání balíků v aktuálním stavu bez permanentního podržení

en: '=' to place packages on hold
cs: „=“ pro podržení balíků v aktuální verzi

en: '_' to purge packages
cs: „_“ pro odstranění balíků i s konfigurací

en: 'a': the package was automatically installed or removed.
cs: „a“: balík bude instalován nebo odstraněn automaticky.

en: 'b': some of the package's dependencies are violated by the proposed changes.
cs: „b“: některé ze závislostí balíku jsou navrhovanými změnami porušeny.

en: 'p': the package will be purged in addition to being removed.
cs: „p“: balík bude odstraněn včetně konfiguračních souborů.

en: 'u': the package is being removed because it is unused.
cs: „u“: balík bude odstraněn, protože je nevyužitý.

en: (installed locally)
cs: (instalovaný lokálně)

en: (more info...)
cs: (více…)

en: (no version found)
cs: (žádná verze nalezena)

en: *** ERROR: search aborted by fatal exception.  You may continue
               searching, but some solutions will be unreachable.
cs: *** CHYBA: hledání přerušeno fatální chybou. Můžete pokračovat
               v hledání, ale některá řešení budou nedostupná.

en: *** No more solutions available ***
cs: *** Žádná další řešení nejsou dostupná ***

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations is 'true'!
cs: *** VAROVÁNÍ ***  Ignoruji tato porušení důvěry, protože volba
                      %s::CmdLine::Ignore-Trust-Violations
                      je nastavena na hodnotu 'true'!

en: *** WARNING ***   Ignoring these trust violations because
                      APT::Get::AllowUnauthenticated is 'true'!
cs: *** VAROVÁNÍ ***  Ignoruji tato porušení důvěry, protože volba
                      APT::Get::AllowUnauthenticated
                      je nastavena na hodnotu „true“!

en: -> Leave the dependency "%s recommends %s" unresolved.
cs: -> Ponechat závislost „%s doporučuje %s“ nevyřešenou.

en: -o requires an argument of the form key=value, got %s
cs: -o vyžaduje argument ve tvaru klíč=hodnota, zadáno %s

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified in command-line mode (eg, with 'install')
cs: -u, -i a --clean-on-startup nemohou být použity v řádkovém módu (např. s „install“)

en: -u, -i, and --clean-on-startup may not be specified with a command
cs: -u, -i a --clean-on-startup nemohou být použity společně s příkazem

en: <aptitude: internal parse error: missing terminal apostrophe>
cs: <aptitude: interní chyba zpracování: chybí koncový apostrof>

en: <aptitude: internal parse error: no apostrophe>
cs: <aptitude: interní chyba zpracování: chybí apostrof>

en: <b>Available Upgrades:</b>
cs: <b>Dostupné aktualizace:</b>

en: <b>Cancel</b> the installation of %s
cs: <b>Zrušení</b> instalace %s

en: <b>Downgrade</b> %s to version %s
cs: <b>Degradace</b> %s na verzi %s

en: <b>End at these packages:</b>
cs: <b>Dojít k těmto balíkům:</b>

en: <b>Install</b> %s %s
cs: <b>Instalace</b> %s %s

en: <b>Keep</b> %s at version %s
cs: <b>Ponechání</b> %s ve verzi %s

en: <b>Remove</b> %s
cs: <b>Odstranění</b> %s

en: <b>Solutions</b>
cs: <b>Řešení</b>

en: <b>Start at these packages:</b>
cs: <b>Začít s těmito balíky:</b>

en: <b>Status of selected action</b>
cs: <b>Stav vybrané akce</b>

en: <b>Upgrade</b> %s to version %s
cs: <b>Aktualizace</b> %s na verzi %s

en: <b>View Mode</b>
cs: <b>Způsob zobrazení</b>

en: <b>cancel</b> the installation of %s
cs: <b>zrušení</b> instalace %s

en: <b>downgrade</b> %s to version %s
cs: <b>degradace</b> %s na verzi %s

en: <b>install</b> %s %s
cs: <b>instalace</b> %s %s

en: <b>keep</b> %s at version %s
cs: <b>ponechání</b> %s ve verzi %s

en: <b>remove</b> %s
cs: <b>odstranění</b> %s

en: <b>upgrade</b> %s to version %s
cs: <b>aktualizace</b> %s na verzi %s

en: <none>
cs: <žádná>

en: <span size="xx-large">Versions:</span>
cs: <span size="xx-large">Verze:</span>

en: A package-list update or install run is already taking place.
cs: Aktualizace seznamu balíků nebo jejich instalace již probíhá.

en: A single cost level was both added and lower-bounded.
cs: Penalizační úroveň byla navýšena a zároveň je minimální hodnotou.

en: A terminal running dpkg will appear here.
cs: Zde se zobrazí terminál se spuštěným dpkg.

en: Abandoning all efforts to resolve these dependencies.
cs: Končím všechny snahy na vyřešení těchto závislostí.

en: Abandoning automatic dependency resolution and reverting to manual resolution.
cs: Končím automatické řešení závislostí a vracím se k ručnímu řešení.

en: Abort
cs: Přerušit

en: Abort Installation
cs: Přerušit instalaci

en: Abort instead of overriding the warning|no
cs: ne

en: Abort.
cs: Přerušeno.

en: Accept this solution? [Y/n/q/?]
cs: Přijmout toto řešení? [Y/n/q/?]

en: Accepted
cs: Přijmout

en: Accessing index
cs: Přistupuje se k indexu

en: Action
cs: Akce

en: Action "%s"
cs: Akce „%s“

en: Actions
cs: Akce

en: Actions (if none is specified, aptitude will enter interactive mode):
cs: Akce (pokud nejsou zadány, aptitude spustí interaktivní režim):

en: Actions: %F
cs: Akce: %F

en: Adjustments will cause the current solution to be discarded and recalculated as necessary.
cs: Úpravy způsobí, že se aktuální řešení zahodí a přepočítá se podle potřeb.

en: Advance to the next item after changing the state of a package
cs: Po změně stavu balíku automaticky přejít na další položku

en: After unpacking %sB will be freed.
cs: Po rozbalení bude uvolněno %sB.

en: After unpacking %sB will be used.
cs: Po rozbalení bude použito %sB.

en: All Packages
cs: Všechny balíky

en: All right, you win.
cs: Dobrá, vyhráls.

en: Allow dependency resolutions that break holds or forbids
cs: Povolit řešení závislostí, které ignoruje podržení a zakázané verze

en: Allow solutions containing this action, but do not prefer them to other solutions. | Allow solutions containing these actions, but do not prefer them to other solutions.
cs[0]: Povolit řešení obsahující tuto akci, ale nijak je nezvýhodňovat.
cs[1]: Povolit řešení obsahující tyto akce, ale nijak je nezvýhodňovat.
cs[2]: Povolit řešení obsahující tyto akce, ale nijak je nezvýhodňovat.

en: Allowing the installation of %s version %s (%s)
cs: Povoluje se instalace balíku %s verze %s (%s)

en: Allowing the removal of %s
cs: Povoluje se odstranění %s

en: Allowing this recommendation to be ignored: %s
cs: Umožňuji ignorovat toto doporučení: %s

en: Already downloaded
cs: Již staženo

en: Always
cs: Vždy

en: Always obeying this recommendation: %s
cs: Vždy se řídím tímto doporučením: %s

en: Always prefer this action over alternatives that have not been accepted. | Always prefer these actions over alternatives that have not been accepted.
cs[0]: Vždy upřednostňovat řešení s touto akci před alternativami, které nebyly schváleny.
cs[1]: Vždy upřednostňovat řešení s těmito akcemi před alternativami, které nebyly schváleny.
cs[2]: Vždy upřednostňovat řešení s těmito akcemi před alternativami, které nebyly schváleny.

en: Always wait for the user to confirm the download before proceeding with the installation.
cs: Mezi stažením balíků a jejich instalací se vždy zastaví a počká na potvrzení.

en: Applied user-tag operation '%s' '%s' to: %s
cs: Provedena operace %s uživatelský štítek „%s“ balíku %s

en: Apply
cs: Použít

en: Apply ^Solution
cs: Použít řešení

en: Apply a filter to the package list
cs: Na seznam balíků aplikuje výběrový filtr

en: Apply changes
cs: Provést změny

en: Apply these settings to all active package lists.
cs: Použít toto nastavení pro všechny aktivní seznamy balíků.

en: Applying changes...
cs: Provádí se změny…

en: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%naptitude comes with %BABSOLUTELY NO WARRANTY%b; for details see 'license' in the Help menu.  This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see 'license' for details.
cs: Aptitude %s%n%nCopyright 2000-2008 Daniel Burrows.%n%nna aptitude se nevztahuje %BŽÁDNÁ ZÁRUKA%b; podrobnosti naleznete v menu Nápověda, „Licence“. Toto je svobodný software a budeme rádi, když jej budete dále šířit; podrobnosti viz „Licence“.

en: Aptitude Package Manager
cs: Správce balíků Aptitude

en: Architecture
cs: Architektura

en: Architecture:
cs: Architektura:

en: Archive
cs: Archiv

en: Archive %s:
cs: Archiv %s:

en: Argument is neither a package name nor a pattern: '%s'
cs: Argument není ani název balíku ani vzor: „%s“

en: Arrange the actions of the current solution so that actions that are of the same type are placed together (for instance, all the actions that remove packages).
    
    This is the default view mode.
cs: Seřadí akce aktuálního řešení tak, aby byly stejné akce pohromadě (např. všechny akce, které odstraňují balíky).
    
    Toto je výchozí způsob zobrazení.

en: Asking whether to replace the configuration file %s
cs: Dotazuji se, zda nahradit konfigurační soubor %s

en: Attempt to start a download thread twice!
cs: Pokus o druhé spuštění stahovacího vlákna!

en: Audit ^Recommendations
cs: Prověřit dopo^ručení

en: Automatically fix broken packages before installing or removing
cs: Před instalací nebo odstraněním automaticky opravit porušené balíky

en: Automatically installed
cs: Automaticky instalovaný

en: Automatically installed, current version %s, priority %s
cs: Automaticky nainstalovaný, aktuální verze %s, priorita %s

en: Automatically resolve dependencies of a package when it is selected
cs: Při výběru balíku automaticky vyřešit jeho závislosti

en: Automatically show why packages are broken
cs: Automaticky zobrazí, proč jsou balíky porušeny

en: Automatically upgrade installed packages
cs: Automaticky aktualizovat instalované balíky

en: Available upgrades:
cs: Dostupné aktualizace:

en: Available versions of %s
cs: Dostupné verze %s

en: BROKEN
cs: PORUŠENÝ

en: Backtrace:
    %s
cs: Výpis:
    %s

en: Bad action character '%c'
cs: Chybná akce „%c“

en: Bad mode name '%s' (use 'binary' or 'source')
cs: Chybný název režimu „%s“ (použijte „binary“ nebo „source“)

en: Bad number in format string: %ls
cs: Chybné číslo ve formátovacím řetězci: %ls

en: Bad passthrough setting '%s' (use 'passthrough' or 'nopassthrough')
cs: Chybné nastavení passthrough „%s“ (použijte „passthrough“ nebo „nopassthrough“)

en: Bad section name '%s' (use 'none', 'topdir', 'subdir', or 'subdirs')
cs: Chybný název sekce „%s“ (použijte „none“, „topdir“, „subdir“ nebo „subdirs“)

en: Badly formed expression: expected '|', got '%c'
cs: Špatně zformulovaný výraz: očekáván „|“, obdržen „%c“

en: Become root
cs: Stát se rootem

en: Breaks
cs: Porušuje

en: Broken packages
cs: Porušené balíky

en: Browse
cs: Procházet

en: Browse packages using Debtags data
cs: Prohlíží balíky podle dat klasifikačního systému Debtags

en: Building tag database
cs: Vytváří se databáze štítků

en: Building view
cs: Sestavuje se pohled

en: By default, the limit of each package view will be set to the value specified by this option.  See the aptitude user's manual for detailed information about searches.
cs: Všechny pohledy na seznam balíků budou omezeny podle zadaného vzoru. Podrobnosti o vyhledávání balíků naleznete v uživatelské příručce.

en: C^ycle Package Information
cs: Přepnout informa^ce o balíku

en: Cache reloading, please wait...
cs: Cache se nahrává, čekejte prosím…

en: Calculate the next solution that has not yet been generated.
cs: Vypočítá další řešení závislostních problémů.

en: Calculating upgrade...
cs: Počítá se aktualizace…

en: Can't decode multibyte string after "%ls"
cs: Nemohu dekódovat vícebajtový řetězec za „%ls“

en: Can't decode wide-character string after "%s"
cs: Nemohu dekódovat řetězec se širokými znaky za „%s“

en: Can't execute sensible-pager, is this a working Debian system?
cs: Nelze spustit sensible-pager - je tento Debian vůbec funkční?

en: Can't open Aptitude extended state file
cs: Nelze otevřít rozšířený stavový soubor programu Aptitude

en: Can't search for ""
cs: Nelze hledat ""

en: Canc^el pending actions
cs: Zrušit naplánované akc^e

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancel all pending actions from this session
cs: Zruší všechny akce naplánované v tomto sezení

en: Cancel all pending installations, removals, holds, and upgrades.
cs: Zruší všechny naplánované instalace, odstranění, podržení a aktualizace.

en: Cancel any action on the selected package
cs: Na vybraném balíku zruší veškeré akce

en: Cancel any action on the selected package, and protect it from future upgrades
cs: Na vybraném balíku zruší veškeré akce a ochrání jej před budoucími aktualizacemi.

en: Cancel any actions on %s.
cs: Zrušit jakékoliv akce na %s

en: Cancel the downgrade of %s.
cs: Zrušit degradaci %s

en: Cancel the installation of %F
cs: Zrušení instalace %F

en: Cancel the installation of %s
cs: Zrušení instalace %s

en: Cancel the installation of %s.
cs: Zrušit instalaci %s

en: Cancel the purge of %s.
cs: Zrušit vyčištění %s

en: Cancel the reinstallation of %s.
cs: Zrušit přeinstalaci %s

en: Cancel the removal of %F
cs: Zrušení odstranění %F

en: Cancel the removal of %s
cs: Zrušení odstranění %s

en: Cancel the removal of %s.
cs: Zrušit odstranění %s

en: Cancel the upgrade of %s.
cs: Zrušit aktualizaci %s

en: Canceling the installation of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Zrušení instalace %s je preferováno před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Canceling the installation of %s is rejected.
cs: Zrušení instalace %s je zamítnuto.

en: Canceling the removal of %s is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Zrušení odstranění %s je preferováno před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Canceling the removal of %s is rejected.
cs: Zrušení odstranění %s je zamítnuto.

en: CandVer
cs: DostVer

en: Candidate
cs: Kandidát

en: Cannot display changelog: Origin of %s version %s is unknown (maybe not an official Debian package; if it is, try to "update" package lists)
cs: Nelze zobrazit seznam změn: Původ balíku %s verze %s není známý (možná to není o oficiální balík Debianu; pokud je, zkuste nejprve aktualizovat seznam balíků)

en: Cannot open Aptitude state file
cs: Nelze otevřít stavový soubor programu Aptitude

en: Cannot parse user-tags for package: %s: '%s'
cs: Nelze zpracovat uživatelské štítky pro balík %s: „%s“

en: Cannot remove aptitude within aptitude
cs: Aptitude nelze odstranit z aptitude

en: Change media
cs: Výměna média

en: Change miscellaneous program settings
cs: Změní ostatní nastavení programu

en: Change the behavior of aptitude
cs: Mění chování aptitude

en: Change the settings which affect how package dependencies are handled
cs: Změní nastavení, která ovlivňují způsob řešení závislostí

en: Change the settings which affect the user interface
cs: Změní nastavení, která ovlivňují uživatelské rozhraní

en: Change which columns are visible in the currently active view.
cs: Nastaví, které sloupce budou vidět v aktuálním pohledu.

en: Changelog
cs: Seznam změn

en: Changelog download failed: %s
cs: Stažení seznamu změn selhalo: %s

en: Changelog of %s
cs: Soubor změn %s

en: Check for new versions of packages
cs: Zjistí, zda nejsou k dispozici novější verze balíků

en: Checking dependencies
cs: Kontrolují se závislosti

en: Checking for updates
cs: Hledají se aktualizace

en: Choose difficulty level
cs: Zvolte obtížnost

en: Clean ^obsolete files
cs: Vyčistit staré s^oubory

en: Cleaning the package cache requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
cs: Vyčištění vyrovnávací paměti balíků vyžaduje administrátorská práva, která momentálně nemáte. Chcete se přepnout na účet root?

en: Cleaning while a download is in progress is not allowed
cs: Čištění během stahování není dovoleno

en: Close
cs: Zavřít

en: Close this display
cs: Zavře tento pohled

en: Closing the last view exits the program
cs: Zavřením posledního pohledu se ukončí program

en: Columns of "%s":
cs: Sloupce „%s“:

en: Command "%s" does not accept arguments
cs: Příkaz „%s“ neakceptuje žádné argumenty

en: Command "%s" needs arguments
cs: Příkaz „%s“ vyžaduje argumenty

en: Commands:
cs: Příkazy:

en: Comparing %s to %s...
cs: Porovnání %s vůči %s…

en: Compiled against:
cs: Zkompilováno proti:

en: Compiler: g++ %s
cs: Kompilátor: g++ %s

en: Completed
cs: Dokončeno

en: Completed with errors
cs: Dokončeno s chybami

en: Compressed Size:
cs: Komprimovaná velikost:

en: Config files
cs: Konfigurační soubory

en: Configuration file '%s' is not correct, please fix it
cs: Konfigurační soubor „%s“ není v pořádku, opravte jej prosím

en: Configuration files and data remain
cs: Ponechány konfigurační soubory a data

en: Configure aptitude.
cs: Nastaví aptitude.

en: Conflicting types for the cost component %s.
cs: Konfliktní typy penalizační složky %s.

en: Conflicts
cs: Koliduje s

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Cost increments must be strictly positive.
cs: Přírůstky penalizace musí být striktně kladné.

en: Could not add user-tag '%s' to package %s
cs: Nelze přidat uživatelský štítek „%s“ k balíku „%s“

en: Could not create dependency cache
cs: Nelze vytvořit cache závislostí

en: Could not create directories: %s: %s
cs: Nelze vytvořit adresáře: %s: %s

en: Could not create directory: %s: %s
cs: Nelze vytvořit adresář: %s: %s

en: Could not establish home directory (username: '%s')
cs: Nelze určit domovský adresář (uživatel: „%s“)

en: Could not find valid user-tag '%s'
cs: Nelze najít platný uživatelský štítek „%s“

en: Could not get the content of the old configuration file: %s
cs: Nelze získat obsah starého konfiguračního souboru: %s

en: Could not initialize dependency cache
cs: Nelze inicializovat cache závislostí

en: Could not load game from %s
cs: Nelze nahrát hru z %s

en: Could not lock the cache file; this usually means that dpkg or another apt tool is already installing packages.  Opening in read-only mode; any changes you make to the states of packages will NOT be preserved!
cs: Nelze zamknout cache soubor. To obvykle znamená, že již běží dpkg nebo jiný apt nástroj. Otevírám v režimu pouze pro čtení. Změny, které provedete se stavem balíků, NEBUDOU uloženy!

en: Could not open file "%s"
cs: Nelze otevřít soubor „%s“

en: Could not parse version for %s: %s
cs: Nelze zpracovat verzi pro %s: %s

en: Could not regain the system lock!  (Perhaps another apt or dpkg is running?)
cs: Nelze získat systémový zámek! (Možná běží další apt nebo dpkg?)

en: Could not remove file: %s
cs: Nelze odstranit soubor: %s

en: Could not remove old configuration file: %s
cs: Nelze odstranit starý konfigurační soubor: %s

en: Could not remove user-tag '%s' from package %s
cs: Nelze odebrat uživatelský štítek „%s“ z balíku „%s“

en: Couldn't chroot into %s for %s
cs: Nelze změnit kořenový adresář na %s pro příkaz %s

en: Couldn't clean out list directories
cs: Nelze vyčistit adresáře seznamů

en: Couldn't cw::util::transcode column definition
cs: Nelze překódovat (cw::util::transcode) definici sloupce

en: Couldn't find a changelog for %s
cs: Nelze nalézt seznam změn balíku %s

en: Couldn't find any package matching "%s", but there are %zu packages which contain "%s" in their description:
cs: Nepodařilo se najít balík odpovídající „%s“, ale existuje %zu balíků, které mají „%s“ ve svém popisu:

en: Couldn't find any package whose name is "%s", but there are %zu packages which contain "%s" in their name:
cs: Nepodařilo se najít balík nazvaný „%s“, ale existuje %zu balíků, které „%s“ ve svém názvu obsahují:

en: Couldn't find any package whose name or description matched "%s"
cs: Nepodařilo se najít balík, jehož název nebo popis odpovídá „%s“

en: Couldn't find task '%s'
cs: Nelze najít úlohu „%s“

en: Couldn't parse column definition
cs: Nelze zpracovat definici sloupce

en: Couldn't parse layout: No column format specified for static item
cs: Nelze zpracovat rozložení: Statická položka nemá zadán formát sloupce

en: Couldn't parse layout: encoding error in column descriptor
cs: Nelze zpracovat rozložení: chyba kódování v popisu sloupce

en: Couldn't parse layout: error parsing column definitions
cs: Nelze zpracovat rozložení: chyba zpracování definice sloupce

en: Couldn't parse layout: no height specified
cs: Nelze zpracovat rozložení: není zadána výška

en: Couldn't parse layout: no row number specified
cs: Nelze zpracovat rozložení: není zadáno číslo sloupce

en: Couldn't parse layout: no width specified
cs: Nelze zpracovat rozložení: není zadána šířka

en: Couldn't parse layout: unknown view item type "%s"
cs: Nelze zpracovat rozložení: neznámý typ položky pohledu „%s“

en: Couldn't read list of package sources
cs: Nelze číst seznam se zdroji balíků

en: Couldn't read list of sources
cs: Nelze číst seznam zdrojů

en: Couldn't read source list
cs: Nelze číst seznam zdrojů

en: Couldn't rebuild package cache
cs: Nelze vytvořit vyrovnávací paměť pro balíky

en: Couldn't run pager %s
cs: Nelze spustit stránkovač %s

en: Couldn't write state file
cs: Nelze zapsat stavový soubor

en: Create a new default package view
cs: Vytvoří nový standardní pohled na balíky

en: Create a new package view, grouped by source package
cs: Vytvoří nový pohled na balíky seskupený dle zdrojového balíku

en: Current
cs: Aktuální

en: Current status
cs: Aktuální stav

en: Current status: %F.
cs: Aktuální stav: %F.

en: Custom
cs: Vlastní

en: Cycle through the modes of the package information area: it can show the package's long description, a summary of its dependency status, or an analysis of why the package is required.
cs: Přepíná informační oblast mezi různými režimy: umí zobrazit podrobný popis balíku, stav jeho závislostí, případně důvod, proč je daný balík vyžadovaný.

en: DL: %sB
cs: Stáhne se: %sB

en: DL: %sB/%sB
cs: Stáhne se: %sB/%sB

en: DONE
cs: OK

en: DOWNGRADE
cs: DEGRADOVAT

en: Dashboard
cs: Centrum

en: DebSz
cs: VelBal

en: Del %s %s [%sB]
cs: Smazán %s %s [%sB]

en: Del %s* %spartial/*
cs: Teoreticky smaže %s* %spartial/*

en: Delete package files which can no longer be downloaded
cs: Smaže soubory, které se již nedají stáhnout

en: Delete package files which were previously downloaded
cs: Smaže stažené soubory (balíky) z /var/cache/apt

en: Deleting downloaded files
cs: Mažu stažené soubory

en: Deleting obsolete downloaded files
cs: Mažu staré stažené soubory

en: Deleting obsolete files requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
cs: Smazání starých souborů vyžaduje administrátorská práva, která momentálně nemáte. Chcete se přepnout na účet root?

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Dependencies of %s
cs: Závislosti %s

en: Dependency handling
cs: Správa závislostí

en: Dependency resolution disabled.
cs: Řešení závislostí zakázáno.

en: Depends
cs: Závisí na

en: DependsOnly
cs: Závisí pouze

en: Description
cs: Popis

en: Description:
cs: Popis:

en: Development
cs: Vývoj

en: Didn't I already tell you that there are no Easter Eggs in this program?
cs: Neříkal jsem snad, že v tomto programu nejsou žádná velikonoční vajíčka?

en: Directory does not exist and could not create it: %s
cs: Adresár neexistuje a nebylo možné jej vytvořit: %s

en: DiskUsage
cs: VyužDisku

en: Display a preview of what will be done before doing it
cs: Před vlastní akcí zobrazit, co se bude provádět

en: Display flat view instead of default view on startup
cs: Při startu zobrazí místo výchozího pohledu pohled plochý.

en: Display more information about the selected package
cs: Pro vybraný balík zobrazí další informace

en: Display some available commands at the top of the screen
cs: Zobrazit vybrané příkazy nahoře na obrazovce

en: Display tabs for the available views
cs: Zobrazovat k pohledům záložky

en: Display tabs for the information area
cs: Zobrazovat záložky v informační oblasti

en: Display the Debian changelog of the selected package
cs: U vybraného balíku zobrazí seznam změn provedených správcem balíku

en: Display the information area by default
cs: Implicitně zobrazovat informační oblast

en: Do not display a warning when the first change is made in read-only mode
cs: Nezobrazovat varování při první změně v režimu pouze pro čtení

en: Do you want to apply these changes?
    You can also modify the files by hand, then click "No".
cs: Chcete provést tyto změny?
    Také můžete soubory upravit ručně - potom vyberte „Ne“.

en: Do you want to continue? [Y/n/?]
cs: Chcete pokračovat? [Y/n/?]

en: Do you want to ignore this warning and proceed anyway?
cs: Chcete ignorovat toto varování a přeze vše pokračovat?

en: Don't become root
cs: Nestát se rootem

en: Don't hold %s at its current version.
cs: Nedržet %s v aktuální verzi

en: Done
cs: Hotovo

en: Done applying changes!
cs: Změny provedeny!

en: Downgrade
cs: Degradovat

en: Downgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
cs: Degradace %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Downgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
cs: Degradace %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Downgrade the following packages:
cs: Degradovat následující balíky:

en: Downgrade to %s version %s
cs: Degradovat na %s verze %s

en: Downgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Degradace %s na verzi %s je preferována před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Downgrading %s to version %s is rejected.
cs: Degradace %s na verzi %s je zamítnuta.

en: Download
cs: Stahování

en: Download already running.
cs: Stahování již probíhá.

en: Download size: %sB.
cs: Ke stažení: %sB.

en: DownloadSize
cs: VelikStažení

en: Downloaded %sB in %s (%sB/s).
cs: Staženo %sB za %s (%s/B/s).

en: Downloaded package files have been deleted
cs: Stažené balíky byly smazány

en: Downloading packages
cs: Stahují se balíky

en: Downloading the changelog of %s
cs: Stahuje se seznam změn balíku %s

en: Downloading the changelog of %s version %s...
cs: Stahuje se seznam změn balíku %s verze %s…

en: Downloading...
cs: Stahuje se…

en: E: The autoclean command takes no arguments
cs: E: Příkaz autoclean neakceptuje žádné argumenty

en: E: The clean command takes no arguments
cs: E: Příkaz clean neakceptuje žádné argumenty

en: E: The update command takes no arguments
cs: E: Příkaz update neakceptuje žádné argumenty

en: ERROR
cs: CHYBA

en: E_dit
cs: Úpr_avy

en: Easy
cs: Jednoduchá

en: Edit Columns...
cs: Upravit sloupce…

en: Editing "%ls":
cs: Upravuji „%ls“:

en: Editing the columns of "%s"
cs: Úprava sloupců „%s“

en: Encoding of README|ISO_8859-1
cs: UTF-8

en: End-user
cs: Koncový uživatel

en: Enhances
cs: Rozšiřuje

en: Enter "a %s" to cease requiring that new solutions include this action if possible.
cs: Zadáním „a %s“ přestanete vyžadovat, aby nová řešení obsahovala tuto akci.

en: Enter "a %s" to require that new solutions include this action if possible.
cs: Zadáním „a %s“ vynutíte, aby nová řešení pokud možno obsahovala tuto akci.

en: Enter "r %s" to allow this action to appear in new solutions.
cs: Zadáním „r %s“ povolíte, aby se akce objevila v nových řešeních.

en: Enter "r %s" to prevent this action from appearing in new solutions.
cs: Zadáním „r %s“ zakážete, aby se tato akce objevila v nových řešeních.

en: Enter a package management command (such as '+ package' to install a package), 'R' to attempt automatic dependency resolution or 'N' to abort.
cs: Zadejte příkaz pro správu balíků (např. „+ balík“ pro instalaci balíku), „R“ pro automatické vyřešení závislostí, nebo „N“ pro konec.

en: Enter a search and click "Find" to display packages.
cs: Pro zobrazení balíků zadejte vyhledávací vzor a klikněte na „Hledat“.

en: Enter the filename to load:
cs: Zadejte jméno souboru pro načtení:

en: Enter the filename to save:
cs: Zadejte jméno souboru pro uložení:

en: Enter the new package grouping mechanism for this display:
cs: Seskupovací mechanizmus:

en: Enter the new package sorting mechanism for this display:
cs: Řadící mechanizmus:

en: Enter the new package tree limit:
cs: Omezit zobrazení na:

en: Er, there aren't any errors, this shouldn't have happened..
cs: Hmm, nenastaly žádné chyby; to by se nemělo stávat..

en: Error generating local time (%s)
cs: Chyba při vytváření místního času (%s)

en: Error in dependency resolver: %s
cs: Chyba v řešiteli závislostí: %s

en: Error in package %s
cs: Chyba v balíku %s

en: Error reading from old configuration file: %s
cs: Chyba při čtení starého konfiguračního souboru: %s

en: Error removing file: %s
cs: Chyba při odstraňování souboru: %s

en: Error saving configuration file
cs: Chyba při ukládání konfiguračního souboru

en: Error while dumping resolver state
cs: Chyba při ukládání stavu řešitele

en: Error writing resolver state to %s
cs: Chyba při zápisu duševního stavu řešitele do %s

en: Error writing to file: %s
cs: Chyba při zápisu do souboru: %s

en: Error: not enough arguments: %d
cs: Chyba: nedostatečný počet argumentů: %d

en: Error: pattern not supported by this subcommand: '%s'
cs: Chyba: tento příkaz nepodporuje vzory: „%s“

en: Error: too many arguments: %d
cs: Chyba: příliš mnoho argumentů: %d

en: Errors
cs: Chyby

en: Essential:
cs: Nezbytný:

en: Exactly one filter must be provided as an argument to a 'filter' policy
cs: Seskupování podle „filter“ vyžaduje právě jeden název filtru.

en: Examine the currently selected solution to the dependency problems.
cs: Prozkoumá aktuálně vybrané řešení problémů se závislostmi.

en: Executing '%s'
cs: Spouští se „%s“

en: Exit the program
cs: Ukončí program

en: Exited with unknown problem
cs: Ukončen neznámou chybou

en: Expected %s
cs: Očekáván %s

en: Expected %s, but got '%c'.
cs: Očekáván %s, obdržen „%c“.

en: Expected %s, but got EOF.
cs: Očekáván %s, obdržen konec souboru.

en: Expected '%c', got '%c'.
cs: Očekáván znak „%c“, obdržen „%c“.

en: Expected '%s', but got '%s'.
cs: Očekáván „%s“, obdržen „%s“.

en: Expected '%s', but got EOF.
cs: Očekáván „%s“, obdržen konec souboru.

en: Expected '(' after '%s'
cs: Za „%s“ se očekává „(“

en: Expected ',' or '(', got '%c'
cs: Očekáván znak „,“ nebo „(“, obdržen „%c“

en: Expected ',', '%c', or '('; got '%c'
cs: Očekáván znak „,“, „%c“ nebo „(“, obdržen „%c“

en: Expected '{', ')', or ',' following '||', got '%s'
cs: Očekáván znak „{“, „)“ nebo „,“ následovaný „||“, obdržen „%s“

en: Expected EOF, got '%c'.
cs: Očekáván konec souboru, obdržen „%c“.

en: Expected a number after -q=
cs: Za -q= je očekáváno číslo

en: Expected a number after -q=, got %s
cs: Za -q= je očekáváno číslo, zadáno %s

en: Expected a version or "%s" after "%s"
cs: Očekávána verze nebo „%s“ za „%s“

en: Expected an integer following '-', got EOF.
cs: Očekáván znak „-“ následovaný celým číslem, obdržen konec souboru.

en: Expected an integer, got '%c'.
cs: Očekáváno celé číslo, obdrženo „%c“

en: Expected an integer, got EOF.
cs: Očekáváno celé číslo, obdržen konec souboru

en: Expected any character, but got EOF.
cs: Očekáván libovolný znak, obdržen konec souboru.

en: Expected at least one package/version pair following '%c'
cs: Očekávána alespoň jedna dvojice balík/verze následovaná „%c“

en: Expected policy identifier, got '%c'
cs: Očekáván identifikátor pravidla, obdržen „%c“

en: Explore the available packages.
cs: Prozkoumá dostupné balíky.

en: Failed
cs: Selhalo

en: Failed to apply user-tag operation '%s' '%s' to: %s
cs: Nepodařilo se %s uživatelský štítek „%s“ balíku %s

en: Failed to copy string (strndup): %d: '%s'
cs: Kopírování řetězce (strndup) se nezdařilo: %d: „%s“

en: Failed to create pipe for dpkg selections.
cs: Nepodařilo se vytvořit rouru pro dpkg selections.

en: Failed to download changelogs: %s
cs: Nepodařilo se stáhnout seznamy změn: %s

en: Failed to download changelogs: unexpected exception
cs: Nepodařilo se stáhnout seznamy změn: neočekávaná výjimka

en: Failed to download some files
cs: Nepodařilo se stáhnout některé soubory

en: Failed to download the changelog of %s: %s
cs: Nepodařilo se stáhnout seznam změn balíku %s: %s

en: Failed to download the changelog: %s
cs: Nepodařilo se stáhnout seznam změn: %s

en: Failed to execute process to save dpkg selections, dpkg exited with unknown problem
cs: Nepodařilo se spustit proces pro uložení dpkg selections, dpkg skončil neznámou chybou

en: Failed to execute process to save dpkg selections, dpkg killed by signal: %d
cs: Nepodařilo se spustit proces pro uložení dpkg selections, dpkg zabit signálem %d

en: Failed to execute process to save dpkg selections, dpkg or trying to execute it exited with status/errno: %d
cs: Nepodařilo se spustit proces pro uložení dpkg selections, dpkg nebo pokus o jeho spuštění skončil stavem/chybou %d

en: Failed to execute process to save dpkg selections, waitpid error: %d: '%s'
cs: Nepodařilo se spustit proces pro uložení dpkg selections, chyba waitpid: %d: „%s“

en: Failed to execute:
      '%s'
cs: Selhalo spuštění:
      „%s“

en: Failed to fetch %s: %s
cs: Selhalo stažení %s: %s

en: Failed to fork process for dpkg selections.
cs: Nepodařilo se rozdvojit proces pro dpkg selections.

en: Failed to fork process.
cs: Rozdvojení procesu se nezdařilo.

en: Failed to parse the cost settings string: %s
cs: Nelze zpracovat nastavení penalizace: %s

en: Failure closing directory "%s"
cs: Chyba při zavírání adresáře „%s“

en: False
cs: Zakázáno

en: Fatal error in dependency resolver.  You can continue searching, but some solutions might be impossible to generate.
    
    %s
cs: Osudová chyba v řešiteli závislostí. Můžete pokračovat v hledání, avšak 
    některá řešení se nemusí podařit vygenerovat.
    
    %s

en: Fatal error in resolver
cs: Fatální chyba v řešiteli

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
cs: Staženo %sB za %s (%s/B/s)

en: File is unexpectedly large (> %zu bytes): %s
cs: Soubor je neočekávaně velký (> %zu bajtů): %s

en: File to log actions into
cs: Soubor pro zaznamenávání akcí

en: File to write resolver state to:
cs: Soubor, do kterého zapsat stav řešitele:

en: Filename:
cs: Název souboru:

en: Files
cs: Soubory

en: Files list is only available for installed packages.
cs: Seznam souborů je dostupný pouze pro nainstalované balíky.

en: Filtering packages
cs: Filtrují se balíky

en: Finalize and apply your changes to the system.
cs: Provede v systému naplánované změny.

en: Finalizing view
cs: Dokončuje se pohled

en: Find
cs: Hledat

en: Find Again ^Backwards
cs: Hledat znovu obráceně

en: Find ^Again
cs: Hledat znovu

en: Find ^Broken
cs: Hledat porušené

en: Find a new solution
cs: Najít nové řešení

en: Find chains of dependencies linking one package to another.
cs: Hledá řetězce závislostí od jednoho balíku ke druhému.

en: Find dependency chains: end
cs: Hledání řetězů závislostí: konec

en: Find dependency chains: results
cs: Hledání řetězů závislostí: výsledky

en: Find dependency chains: start
cs: Hledání řetězů závislostí: start

en: Find the next package with unsatisfied dependencies
cs: Hledá další balík s nesplněnými závislostmi

en: Find:
cs: Hledat:

en: Fix Manually
cs: Opravit ručně

en: Fixing upgrade manually:
cs: Ruční oprava aktualizace:

en: Flag the currently selected package and its configuration files for removal
cs: Označí aktuálně vybraný balík pro odstranění včetně konfiguračních souborů

en: Flag the currently selected package for installation or upgrade
cs: Označí aktuálně vybraný balík pro instalaci nebo aktualizaci

en: Flag the currently selected package for reinstallation
cs: Označí aktuálně vybraný balík pro přeinstalování

en: Flag the currently selected package for removal
cs: Označí aktuálně vybraný balík pro odstranění

en: Forbid the candidate version of the selected package from being installed; newer versions of the package will be installed as usual
cs: Zakáže, aby se nainstalovala kandidátská verze balíku; novější verze balíku se budou instalovat jako obvykle

en: Forbidden character in position %zu of %s string: '%s'
cs: Zakázaný znak na pozici %zu ve volbě %s: „%s“

en: Forbidden version
cs: Zakázaná verze

en: Forget which packages are "new"
cs: Zapomene, které balíky jsou „nové“

en: Forget which packages are "new" whenever packages are installed or removed
cs: Zapomenout seznam „nových“ balíků při každé (od)instalaci balíků

en: Forget which packages are "new" whenever the package lists are updated
cs: Zapomenout seznam „nových“ balíků při každé aktualizaci seznamů balíků

en: Freed %sB of disk space
cs: Na disku se uvolnilo %sB

en: Get:
cs: Mám:

en: Go
cs: Provést

en: Go ahead and ignore the warning|yes
cs: ano

en: Group by action type
cs: Seskupit dle akcí

en: Group by dependency
cs: Seskupit dle závislostí

en: Grouping policy '%s' takes no arguments
cs: Seskupování podle „%s“ nepoužívá žádné argumenty

en: HN too long
cs: Příliš dlouhé jméno

en: HOLD
cs: PODRŽET

en: HOLD, DEPENDENCIES
cs: PODRŽET, ZÁVISLOSTI

en: Half-configured
cs: Napůl zkonfigurovaný

en: Half-installed
cs: Napůl instalovaný

en: Hard
cs: Těžká

en: Hardware Support
cs: Hardwarová podpora

en: Height of board:
cs: Výška desky:

en: Help
cs: Nápověda

en: Hide the menu bar when it is not being used
cs: Skrýt menu, pokud se nepoužívá

en: Hit
cs: Cíl

en: Hold
cs: Podržet

en: Hold %s at its current version.
cs: Podržet %s v aktuální verzi

en: Hold (don't upgrade)
cs: Podržet (neaktualizovat)

en: Home directory does not exist or is not a directory: '%s')
cs: Domovský adresář neexistuje, nebo není adresářem: „%s“

en: Homepage:
cs: Domovská stránka:

en: How to treat the selected action | How to treat the selected actions
cs[0]: Jak naložit s vybranou akcí
cs[1]: Jak naložit s vybranými akcemi
cs[2]: Jak naložit s vybranými akcemi

en: I am aware that this is a very bad idea
cs: Jsem si vědom, že to je špatný nápad

en: I want to resolve dependencies, but no dependency resolver was created.
cs: Chci řešit závislosti, ale žádný řešitel závislostí nebyl vytvořen.

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
cs: Nelze najít soubor příslušný balíku %s. To může znamenat, že budete muset balík opravit ručně (kvůli chybějící architektuře)

en: INSTALL
cs: INSTALOVAT

en: INSTALL, DEPENDENCIES
cs: INSTALOVAT, ZÁVISLOSTI

en: I^nformation
cs: I^nformace

en: Icons showing the current and future status of this package.
cs: Ikony zobrazující aktuální a budoucí stav tohoto balíku.

en: If this option is %Bnot%b enabled, aptitude will display a warning when you modify the state of a package if you do not have permissions to apply the change to the system.
cs: %BNení-li%b tato volba povolena a nemáte-li potřebná oprávnění ke změně stavu balíku, aptitude zobrazí varování.

en: If this option is enabled and "automatically resolve dependencies" is also enabled, aptitude will attempt to install the recommendations of newly installed packages in addition to their outright dependencies.  Suggestions will not be automatically installed.
    If this option is enabled and "Remove unused packages automatically" is enabled, packages that are recommended by an installed package will not be automatically removed.
cs: Je-li tato volba povolena zároveň s volbou „Při výběru balíku automaticky vyřešit jeho závislosti“, aptitude se u nově instalovaných balíků pokusí kromě silných závislostí nainstalovat také doporučené balíky. Navrhované balíky nebudou instalovány automaticky.
    Je-li tato volba povolena zároveň s volbou „Automaticky odstranit nepoužívané balíky“, nebudou automaticky odstraněny balíky doporučované instalovaným balíkem.

en: If this option is enabled, a brief summary of some of the most important aptitude commands will appear beneath the menu bar.
cs: Je-li tato volba povolena, zobrazí se pod menu stručný souhrn nejdůležitějších příkazů aptitude.

en: If this option is enabled, and you perform an install run while some packages are broken, aptitude will automatically apply the current suggestion of the problem resolver.  Otherwise, aptitude will prompt you for a solution to the broken dependencies.
cs: Je-li tato volba povolena a pokusíte-li se nainstalovat/odinstalovat balíky, přičemž některé balíky jsou porušené, aptitude automaticky aplikuje aktuální návrh řešení od řešitele závislostí. V opačném případě vás aptitude vyzve k vyřešení porušených závislostí.

en: If this option is enabled, aptitude will display the status of ongoing downloads at the bottom of the screen, rather than opening a new view.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude nezobrazí stav probíhajících stahování na samostatné obrazovce, ale ve spodní části obrazovky.

en: If this option is enabled, aptitude will not terminate until you confirm that you really want to quit.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude bude před ukončením vyžadovat potvrzení, že ji opravdu chcete ukončit.

en: If this option is enabled, aptitude will perform searches within the package list as you type them.  This is convenient, but may slow the program down, particularly on older computers.
cs: Je-li tato volba povolena, bude aptitude hledat v balících okamžitě během psaní hledaného výrazu. Je to velmi pohodlné, ale na slabších počítačích můžete pocítit zpomalení.

en: If this option is enabled, aptitude will stop running when all views (package lists, package details, etc) have been closed.  Otherwise, aptitude will continue running until you select 'Quit' from the Actions menu.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude se po zavření všech pohledů (seznamy balíků, podrobnosti balíku, atd.) ukončí. V opačném případě aptitude poběží, dokud z menu Akce nevyberete „Konec“.

en: If this option is enabled, aptitude will use a simple heuristic to immediately resolve the dependencies of each package you flag for installation.  This is much faster than the built-in dependency resolver, but may produce suboptimal results or fail entirely in some scenarios.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude použije okamžitě po označení balíku k instalaci jednoduchou heuristiku pro vyřešení nesplněných závislostí. Tato možnost je je mnohem rychlejší než zabudovaný řešitel závislostí, ovšem může produkovat nevyhovující výsledky a v některých případech dokonce zcela selhat.

en: If this option is enabled, aptitude will use the user's locale for messages and dates in the log file; otherwise the "classic" locale is used for this purpose.
cs: Je-li tato volba povolena, bude aptitude ukládat do logu hlášení a data ve formátu dle místního nastavení, jinak se použije výchozí angličtina.

en: If this option is enabled, aptitude will warn you when you attempt to perform an action which you do not have permission to do: for instance, installing packages as a non-root user.  You will be given the option to log in as root and perform the action with root privileges.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude vás bude varovat při pokusu o provedení akce, ke které nemáte potřebná oprávnění (například při pokusu o instalaci balíků pod běžným uživatelem). Nabídne se možnost přepnutí na uživatele root a provedení dané akce s jeho právy.

en: If this option is enabled, packages that are automatically installed and that no manually installed package depends on will be removed from the system.  Cancelling the removal will flag the package as manually installed.
    If this option is enabled and "Install recommended packages automatically" is enabled, automatically installed packages will not be removed if any installed package recommends them.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude automaticky odstraní ze systému balíky, které byly nainstalovány automaticky, ale již na nich nezávisí žádný ručně instalovaný balík. Zrušíte-li návrh k odstranění, balík se označí jako instalovaný ručně.
    Je-li tato volba povolena zároveň s volbou „Automaticky instalovat doporučené balíky“, nebudou automaticky instalované balíky odstraněny, ani když je instalovaný balík pouze doporučuje.

en: If this option is enabled, prompts will be displayed in a single line at the bottom of the screen.  If not, prompts will be displayed as pop-up dialog boxes.
cs: Je-li tato volba povolena, budou se všechny výzvy zobrazovat v řádku na spodní straně obrazovky. V opačném případě se výzvy zobrazí jako dialogová okna.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the information area (the pane at the bottom of the screen) listing the different displays of information that can be viewed there.
cs: Je-li tato volba povolena, zobrazí se v horní části informační oblasti pruh se seznamem informací, které lze v této oblasti zobrazit.

en: If this option is enabled, tabs will appear at the top of the screen listing the currently opened views.
cs: Je-li tato volba povolena, zobrazí se v horní části obrazovky pruh se seznamem aktuálně otevřených pohledů.

en: If this option is enabled, the information area (the pane at the bottom of the screen) in the package list will be visible when the program starts; otherwise, it will be initially hidden.
cs: Je-li tato volba povolena, zobrazí se v seznamu balíků informační oblast (zabírá většinu spodní části obrazovky). V opačném případě zůstane oblast skrytá.

en: If this option is enabled, the menu bar will only appear when it has been activated by pressing the menu key.
cs: Je-li tato volba povolena, menu se objeví pouze pokud jej aktivujete klávesou pro vstup do menu.

en: If this option is enabled, then after package lists are updated aptitude will delete from the package cache any package files that can no longer be downloaded from any archive in sources.list.
cs: Je-li tato volba povolena, pak aptitude po každé aktualizaci seznamu balíků smaže ze své cache balíků ty soubory, které se již nedají stáhnout z žádného archivu zadaného v sources.list.

en: If this option is enabled, then after packages are installed successfully (or similar operations) all the package files in the download area will be deleted.
cs: Je-li tato volba povolena, pak aptitude po úspěšné instalaci balíků (nebo podobné operaci) smaže ze své cache balíků všechny soubory balíků.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you perform an install run or install or remove packages from the command-line.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude vymaže seznam nových balíků po každé instalaci/odinstalaci/aktualizaci balíků.

en: If this option is enabled, then aptitude will clear the list of new packages after you update the package lists (e.g., by pressing 'u').
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude po aktualizaci seznamu balíků (např. klávesou „u“) vymaže seznam nových balíků (tzn. tyto se neobjeví ve skupině „Nové balíky“, ale v „Nenainstalované balíky“).

en: If this option is enabled, then highlighting a package that has broken dependencies will automatically display the dependencies that are unfulfilled in the lower pane of the display.
cs: Je-li tato volba povolena, přejití na balík s porušenými závislostmi automaticky v informační oblasti zobrazí jeho nesplněné závislosti.

en: If this option is enabled, then on startup, aptitude will select all upgradable packages for upgrade.
cs: Je-li tato volba povolena, aptitude při startu označí všechny aktualizovatelné balíky k aktualizaci.

en: If this option is enabled, then performing an action on a package (for instance, installing or removing it) will move the selection to the next package in the list.
cs: Je-li tato volba povolena, kurzor se po vykonání akce na balíku (např. označení k instalaci nebo odebrání) automaticky přesune na následující balík v seznamu.

en: If this option is enabled, then the first view displayed on startup will be a flat view instead of the default view.
cs: Je-li tato volba povolena, zobrazí se při startu místo výchozího pohledu pohled plochý.

en: If this option is enabled, then when you ask aptitude to perform an install run, it will first display a summary of the actions it is going to perform.
cs: Je-li tato volba povolena, pak se před samotnou (od)instalací balíků zobrazí přehled akcí, které jsou pro tuto instalaci naplánovány.

en: If this option is enabled, then whenever aptitude solves a dependency problem, it will consider modifying held packages, or installing forbidden package versions.  With this option disabled, these solutions will be rejected by default.
    NOTE: At present, this restriction only applies to situations in which aptitude's dependency resolver (the red bar at the bottom of the screen) is activated.  aptitude will still break holds when automatically installing the dependencies of a package that has just been selected for installation or upgrade, due to apt bug #470035.
cs: Je-li tato volba povolena, bude aptitude při řešení závislostí uvažovat i o změnách podržených balíků a instalaci zakázaných verzí balíků. V opačném případě budou takováto řešení okamžitě zamítnuta.
    POZNÁMKA: V současnosti se toto omezení vztahuje pouze na situace, ve kterých je aktivován řešitel závislostí (červený pruh dole na obrazovce). To znamená, že při automatické instalaci závislostí balíku, který byl právě vybrán pro instalaci nebo aktualizaci, bude aptitude stejně ignorovat podržení (chyba #470035).

en: If you select a package, an explanation of its current state will appear in this space.
cs: Pokud vyberete balík, objeví se zde popis jeho aktuálního stavu.

en: If you select a package, an explanation of why it should be installed or removed will appear in this space.
cs: Pokud vyberete balík, objeví se zde důvod, proč by měl být instalován nebo odstraněn.

en: Ignore solutions containing this action. | Ignore solutions containing these actions.
cs[0]: Ignorovat řešení obsahující tuto akci.
cs[1]: Ignorovat řešení obsahující tyto akce.
cs[2]: Ignorovat řešení obsahující tyto akce.

en: Ignored
cs: Ignorováno

en: Ignoring confirmation in Simulation mode (subsequent actions will not have effects)
cs: Ignoruji potvrzení v režimu simulace (následující akce nic nezpůsobí)

en: Ignoring invalid keybinding "%s" -> "%s"
cs: Ignoruji neplatné vázání klávesy „%s“ -> „%s“

en: Ignoring this recommendation: %s
cs: Ignoruje se doporučení: %s

en: Imp
cs: Důl

en: In the list of actions to be performed, some packages will be followed by one or more characters enclosed in braces; for instance: "aptitude{u}".  These characters provide extra information about the package's state, and can include any combination of the following:
cs: V seznamu plánovaných akcí může za jménem balíku následovat složená závorka s jedním nebo více znaky. Například: „aptitude{u}“. Tyto znaky poskytují další informace o stavu balíku. Můžete se setkat s:

en: Incremental
cs: Přírůstkově

en: Info
cs: Informace

en: Information about %s
cs: Informace o %s

en: Initializing package states
cs: Inicializují se stavy balíků

en: InstSz
cs: InstVel

en: Install
cs: Instalovat

en: Install %F [%s (%s)]
cs: Instalace %F [%s (%s)]

en: Install %s [<big>%s</big> (%s)]
cs: Instalace %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Install %s version %s
cs: Instalovat %s verze %s

en: Install recommended packages automatically
cs: Automaticky instalovat doporučené balíky

en: Install the following packages:
cs: Instalovat následující balíky:

en: Install(%s provides %s)
cs: Instalovat(%s poskytuje %s)

en: Install(%s)
cs: Instalovat(%s)

en: Install/Remove
cs: Instalovat/Odstranit

en: Install/Upgrade
cs: Instalovat/Aktualizovat

en: InstallNotCurrent
cs: Instalovat neaktuální

en: Installed
cs: Nainstalovaný

en: Installed Packages
     These packages are currently installed on your computer.
cs: Instalované balíky
     Tyto balíky máte instalovány ve svém počítači.

en: Installing %s %s (%s)
cs: Instaluje se %s %s (%s)

en: Installing %s version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Instalace %s verze %s je preferována před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Installing %s version %s is rejected.
cs: Instalace %s verzi %s je zamítnuta.

en: Installing/removing packages requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
cs: Instalace/odebrání balíků vyžaduje administrátorská práva, která momentálně nemáte. Chcete se přepnout na účet root?

en: Insufficient privileges.
cs: Nedostatečná oprávnění.

en: Internal Error, Ordering didn't finish
cs: Vnitřní chyba, výběr neskončil

en: Internal error encountered while calculating an upgrade: %s
cs: Vnitřní chyba při výpočtu aktualizace: %s

en: Internal error, operation %s should be handled elsewhere
cs: Vnitřní chyba, operace %s by měla být zpracována jinde

en: Internal error: Default column string is unparsable
cs: Vnitřní chyba: Výchozí řetězec sloupce je nezpracovatelný

en: Internal error: couldn't generate list of packages to download
cs: Vnitřní chyba: nelze vytvořit seznam balíků ke stažení

en: Internal error: invalid value %i passed to cmdline_find_ver!
cs: Vnitřní chyba: cmdline_find_ver byla předána neplatná hodnota %i!

en: Internal error: the temporary socket name "%s" is too long!
cs: Interní chyba: jméno dočasného socketu „%s“ je příliš dlouhé!

en: Internal error: unexpected null solution.
cs: Vnitřní chyba: neočekávané prázdné řešení.

en: Interrupting this process could leave your system in an inconsistent state.  Are you sure you want to stop applying your changes?
cs: Přerušení tohoto procesu může zanechat systém v nekonzistentním stavu. Jste si jisti, že chcete zastavit provádění změn?

en: Invalid "why" summary mode "%s": expected "no-summary", "first-package", "first-package-and-type", "all-packages", or "all-packages-with-dep-versions".
cs: Neplatný typ souhrnu „%s“ příkazu „why“ (očekáváno „no-summary“, „first-package“, „first-package-and-type“, „all-packages“ nebo „all-packages-with-dep-versions“).

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:
cs: Neplatný Get-Root-Command: měl by začínat na su: nebo sudo:

en: Invalid Get-Root-Command; it should start with su: or sudo:, not %s:
cs: Neplatný Get-Root-Command: měl by začínat na su: nebo sudo:, ne %s:

en: Invalid character in user-tag at position %zu (use only printable characters and no spaces or comma)
cs: Neplatný znak u uživatelském štítku na pozici %zu (používejte pouze tisknutelné znaky bez mezery a čárky)

en: Invalid empty user-tag
cs: Neplatný prázdný štítek

en: Invalid entry in keybinding group: "%s"
cs: Chybný záznam v definicích kláves: „%s“

en: Invalid entry in style definition group: "%s"
cs: Chybný záznam v definicích stylu: „%s“

en: Invalid hint "%s": expected a component name and a number, but found nothing.
cs: Neplatná rada „%s“: očekáván název komponenty a číslo, nenalezeno nic.

en: Invalid hint "%s": expected a level, but found nothing.
cs: Neplatná rada „%s“: očekávána úroveň, nenalezeno nic.

en: Invalid hint "%s": expected a target, but found nothing.
cs: Neplatná rada „%s“: očekáván cíl, nenalezeno nic.

en: Invalid hint "%s": expected an action, but found nothing.
cs: Neplatná rada „%s“: očekávána akce, nenalezeno nic.

en: Invalid hint "%s": expected the numeric value following the component name, but found nothing.
cs: Neplatná rada „%s“: očekávána číselná hodnota následovaná názvem komponenty, nenalezeno nic.

en: Invalid hint "%s": invalid target: %s
cs: Neplatná rada „%s“: neplatný cíl: %s

en: Invalid hint "%s": the action "%s" should be "approve", "reject", or a number.
cs: Neplatná rada „%s“: akce „%s“ by měla být „approve“, „reject“ nebo číslo.

en: Invalid hint "%s": the numeric component "%s" cannot be parsed.
cs: Neplatná rada „%s“: číselnou hodnotu „%s“ nelze zpracovat.

en: Invalid hint "%s": trailing junk after the version.
cs: Neplatná rada „%s“: za číslem verze následuje smetí.

en: Invalid integer: "%s".
cs: Neplatné celé číslo: „%s“.

en: Invalid logger name "%s".
cs: Neplatné jméno pro logování „%s“

en: Invalid mine count; please enter a positive integer
cs: Neplatný počet min; zadejte prosím celé kladné číslo

en: Invalid operation %s
cs: Neplatná operace %s

en: Invalid option "%s" (only "--purge-unused" is valid).  Perhaps you want the "purge" action?
cs: Neplatná volba „%s“ (platné je jen „--purge-unused“). Možná hledáte akci „purge“?

en: Invalid package grouping mode "%s" (should be "auto", "none", "package", "source-package" or "source-version")
cs: Neplatný seskupovací režim „%s“ (měl by být „auto“, „none“, „package“, „source-package“ nebo „source-version“)

en: Invalid package names display mode "%s" (should be "never", "auto", or "always").
cs: Neplatný způsob zobrazení balíků „%s“ (měl by být „never“, „auto“ nebo „always“).

en: Invalid response.  Please enter a valid command or '?' for help.
cs: Chybná odpověď. Zadejte platný příkaz nebo „?“ pro nápovědu.

en: Invalid response.  Please enter an integer between 1 and %d.
cs: Chybná odpověď. Zadejte prosím celé číslo mezi 1 a %d.

en: Invalid response; please enter 'y' or 'n'.
cs: Chybná odpověď; zadejte „y“ nebo „n“.

en: Invalid response; please enter one of the following commands:
cs: Chybná odpověď; zadejte některý z následujících příkazů:

en: Invalid safety level "%s" (not "discard", "maximum", "minimum", or an integer).
cs: Neplatná bezpečnostní úroveň „%s“ (není „discard“, „minimum“, „maximum“ ani celé číslo).

en: Invalid sorting policy type '%s'
cs: Neplatný řadící mechanizmus „%s“

en: Invalid tagless entry in style definition group: "%s"
cs: Chybný neoznačený záznam v definicích stylu: „%s“

en: Invalid zero-length sorting policy name
cs: Neplatný název řadícího mechanizmu

en: It appears that a previous version of aptitude left files behind in %s.  These files are probably useless and safe to delete.%n%nDo you want to remove this directory and all its contents?  If you select "No", you will not see this message again.
cs: Zdá se, že předchozí verze aptitude ponechala v adresáři %s nějaké soubory. Tyto soubory jsou pravděpodobně zbytečné a je bezpečné je smazat.%n%nPřejete si tento adresář odstranit včetně jeho obsahu? Zvolíte-li „Ne“, již tuto hlášku neuvidíte.

en: Keep
cs: Ponechat

en: Keep %F at version %s (%s)
cs: Ponechání %F ve verzi %s (%s)

en: Keep %s at version <big>%s</big> (%s)
cs: Ponechání %s ve verzi <big>%s</big> (%s)

en: Keep all packages at their current version
cs: Ponechat všechny balíky v jejich aktuální verzi

en: Keep the following packages at their current version:
cs: Ponechat následující balíky v jejich aktuální verzi:

en: Keep the following packages:
cs: Ponechat následující balíky:

en: Keep your computer up-to-date.
cs: Udržuje počítač aktuální.

en: Keeping %s at version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Ponechání %s ve verzi %s je preferováno před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Keeping %s at version %s is rejected.
cs: Ponechání %s ve verzi %s je zamítnuto.

en: Killed by signal: %d
cs: Zabit signálem: %d

en: Leave %ls unresolved.
cs: Ponechat %ls nevyřešené.

en: Leave %s unresolved
cs: Ponechat závislost %s nevyřešenou

en: Leave the following dependencies unresolved:
cs: Ponechat následující závislosti nevyřešené:

en: Leave the following recommendations unresolved:
cs: Ponechat následující závislosti nevyřešené:

en: Leaving %ls unresolved is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Ponechání nevyřešené závislosti „%ls“ je preferováno před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Leaving %ls unresolved is rejected.
cs: Ponechání nevyřešené závislosti „%ls“ je zamítnuto.

en: License
cs: Licence

en: List Update
cs: Aktualizace seznamu

en: Loading cache
cs: Nahrává se cache

en: Localization
cs: Lokalizace

en: Localized defaults|
cs: aptitude-defaults.cs

en: Localized file|README
cs: README.cs

en: Localized file|help.txt
cs: help-cs.txt

en: Log complete.
cs: Konec zápisu.

en: LongAction
cs: DlouháAkce

en: LongState
cs: DlouhýStav

en: Lost
cs: Prohrál

en: Maintainer
cs: Správce

en: Maintainer:
cs: Správce:

en: Make this the default for new package lists.
cs: Použít toto nastavení jako výchozí pro nové seznamy balíků.

en: Manage Filters
cs: Spravovat filtry

en: Manual
cs: Manuál

en: Manually installed, current version %s, priority %s
cs: Ručně nainstalovaný, aktuální verze %s, priorita %s

en: Mark %s as automatically installed.
cs: Označit %s jako instalovaný automaticky

en: Mark %s as manually installed.
cs: Označit %s jako instalovaný ručně.

en: Mark Up^gradable
cs: Označit aktualizovatelné

en: Mark ^Auto
cs: Spravovat ^automaticky

en: Mark ^Manual
cs: Spravovat ručně

en: Mark all upgradable packages which are not held for upgrade
cs: Označí všechny aktualizovatelné balíky, které nejsou podrženy

en: Mark the selected package as having been automatically installed; it will automatically be removed if no other packages depend on it
cs: Označí vybraný balík, jako instalovaný automaticky; pokud na něm nebudou záviset jiné balíky, bude automaticky odstraněn.

en: Mark the selected package as having been manually installed; it will not be removed unless you manually remove it
cs: Označí vybraný balík, jako by byl nainstalován ručně; takový balík nebude odstraněn, dokud jej neodstraníte sami

en: Marking all packages as keep (%s)
cs: Ruším na všech balících veškeré akce (%s)

en: Marking package %s (%s)
cs: Označuji balík %s (%s)

en: Marking package %s as automatically installed
cs: Označuji balík %s jako instalovaný automaticky

en: Marking package %s as keep
cs: Ruším na balíku %s veškeré akce

en: Marking version %s of package %s as forbidden
cs: Označuji verzi %s balíku %s jako zakázanou

en: Match index %ls is too large; available groups are (%s)
cs: Index %ls je příliš velký; dostupné skupiny jsou (%s)

en: Match indices must be 1 or greater, not "%s"
cs: Indexy musí být větší nebo rovno 1, ne „%s“

en: Match pattern ends unexpectedly (expected '%c').
cs: Vyhledávací vzor skončil neočekávaně (očekáváno „%c“).

en: Media change: Please insert the disc labeled '%s' into the drive '%s' and press [Enter].
cs: Výměna média: Vložte disk nazvaný „%s“ do mechaniky „%s“ a stiskněte [Enter].

en: Medium
cs: Normální

en: Minesweeper
cs: Hledání min

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Missing arguments to '%s' grouping policy
cs: Příliš málo argumentů pro seskupování podle „%s“

en: Name
cs: Název

en: Name and Description
cs: Jméno a popis

en: Need to get %sB of archives.
cs: Je třeba stáhnout %sB archivů.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
cs: Je třeba stáhnout %sB/%sB archivů.

en: Never
cs: Nikdy

en: Never display this message again.
cs: Tuto hlášku již příště nezobrazovat.

en: Never wait for the user after downloading packages: always begin the installation immediately.
cs: Nečeká na potvrzení, instalace balíků začne okamžitě po jejich stažení.

en: New
cs: Nový

en: New Package ^View
cs: No^vý pohled na balíky

en: New Packages
     These packages have been added to Debian since the last time you cleared the list of "new" packages (choose "Forget new packages" from the Actions menu to empty this list).
cs: Nové balíky
     Tyto balíky byly přidány do Debianu od posledního čištění „nových“ balíků. (Pro vyprázdnění tohoto seznamu vyberte z menu Akce položku „Zapomenout nové balíky“.)

en: New ^Debtags Browser
cs: Nový prohlížeč ^Debtags

en: New ^Flat Package List
cs: Nový plochý seznam balíků

en: New ^Source Package View
cs: Nový pohled dle zdrojového balíku

en: News
cs: Novinky

en: Next
cs: Další

en: No URIs for this download
cs: Žádné URI pro toto stahování

en: No broken packages.
cs: Žádné porušené balíky.

en: No candidate version found for %s
cs: K balíku %s nebyla nalezena kandidátská verze

en: No comma following tag name "%s".
cs: Název štítku „%s“ nenásleduje čárka.

en: No current or candidate version found for %s
cs: K balíku %s nebyla nalezena aktuální ani kandidátská verze

en: No dependencies require to install %s
cs: Žádné závislosti nevyžadují instalaci balíku %s

en: No dependencies require to remove %s
cs: Žádné závislosti nevyžadují odstranění balíku %s

en: No dependency chain found.
cs: Nebyl nalezen žádný řetězec závislostí.

en: No dependency solution was found.
cs: Žádné řešení závislostí nebylo nalezeno.

en: No longer ignoring this recommendation: %s
cs: Přestávám ignorovat toto doporučení: %s

en: No longer requiring the installation of %s version %s (%s)
cs: Již nevyžaduji instalaci balíku %s verze %s (%s)

en: No longer requiring the removal of %s
cs: Již nevyžaduji odstranění balíku %s

en: No more solutions.
cs: Žádná další řešení.

en: No new changelog entries; it looks like you installed a locally compiled version of this package.
cs: Žádné nové změny; zdá se, že jste nainstalovali lokálně vytvořenou verzi balíku.

en: No new changelog entries; this is likely due to a binary-only upload of this package.
cs: Žádné nové změny; to je nejspíš kvůli tomu, že správce nahrál pouze binární verzi balíku.

en: No package named "%s" exists.
cs: Balík nazvaný „%s“ neexistuje.

en: No packages are broken.
cs: Žádné balíky nejsou porušené.

en: No packages are scheduled to be installed, removed, or upgraded.
cs: Žádné balíky nejsou označeny k instalaci, aktualizaci nebo odstranění.

en: No packages found -- enter the package names on the line after 'c'.
cs: Žádné balíky nenalezeny -- zadejte názvy balíků na řádek za „c“.

en: No packages found -- enter zero or more roots of the search followed by the package to justify.
cs: Žádné balíky nebyly nalezeny -- zadejte žádný nebo více kořenů hledání následované balíkem, který se má odůvodnit.

en: No packages match pattern "%s"
cs: Žádné balíky nevyhovují vzoru „%s“

en: No packages matched "%s".
cs: Žádné balíky nevyhovují vzoru „%s“.

en: No packages matched the pattern "%ls".
cs: Žádné balíky nevyhovují vzoru „%ls“.

en: No packages to show -- enter the package names on the line after 'i'.
cs: Není co zobrazit -- zadejte názvy balíků na řádek za „i“.

en: No packages were selected by the given search pattern; nothing to do.
cs: Zadaným vzorem nebyly vybrány žádné balíky; nemám co dělat.

en: No packages will be installed, removed or upgraded.  Some packages could be upgraded, but you have not chosen to upgrade them.  Type "U" to prepare an upgrade.
cs: Žádné balíky nebudou instalovány, odstraněny nebo aktualizovány. Některé balíky sice mohou být aktualizovány, ale rozhodli jste, že se nemají aktualizovat. Aktualizaci můžete připravit klávesou „U“.

en: No packages will be installed, upgraded, or removed.
cs: Žádné balíky se nebudou instalovat, aktualizovat nebo odstraňovat.

en: No preference
cs: Bez názoru

en: No resolution found.
cs: Žádné řešení nebylo nalezeno.

en: No solution found within the allotted time.  Try harder? [Y/n]
cs: V přiděleném čase nebylo nalezeno řešení. Zkusit důkladněji? [Y/n]

en: No solution to these dependency problems exists!
cs: K těmto závislostním problémům neexistuje řešení!

en: No solutions yet.
cs: Zatím žádná řešení.

en: No solutions.
cs: Žádná řešení.

en: No such package "%s"
cs: Balík „%s“ neexistuje

en: No upgrades are available.
cs: Žádné aktualizace nejsou dostupné.

en: Not Installed
cs: Nenainstalovaný

en: Not Installed Packages
     These packages are not installed on your computer.
cs: Nenainstalované balíky
     Tyto balíky nejsou nainstalovány v počítači.

en: Not available
cs: Není dostupný

en: Not currently installed
cs: Není momentálně nainstalovaný

en: Not implemented
cs: Není implementováno

en: Not installed
cs: Nenainstalovaný

en: Note: "%s", providing the virtual package "%s", is already going to be installed
cs: Pozn: „%s“, poskytující virtuální balík „%s“, se již bude instalovat

en: Note: "%s", providing the virtual package "%s", is already installed
cs: Pozn: „%s“, poskytující virtuální balík „%s“, je již nainstalován

en: Note: Using 'Download Only' mode, no other actions will be performed.
cs: Pozn: Je použit režim „Pouze stáhnout“, ostatní akce se neprovedou.

en: Note: Using 'Simulate' mode.
cs: Pozn: Používá se režim simulace.

en: Note: selecting "%s" instead of the virtual package "%s"
cs: Pozn: vybírám „%s“ místo virtuálního balíku „%s“

en: Note: selecting the task "%s: %s" for installation
cs: Pozn: vybírám pro instalaci úlohu „%s: %s“

en: Number of mines:
cs: Počet min:

en: Obsolete and Locally Created Packages
     These packages are currently installed on your computer, but they are not available from any apt source.  They may be obsolete and removed from the archive, or you may have built a private version of them yourself.
cs: Zastaralé a lokálně vytvořené balíky
     Tyto balíky máte momentálně nainstalovány, ale nejsou dostupné v žádném ze zdrojů pro apt. Buď již byly zastaralé a byly odstraněny z archivu, nebo jste si je vytvořili sami.

en: Obsolete downloaded package files have been deleted, freeing %sB of disk space.
cs: Staré stažené balíky byly smazány, což uvolnilo %sB místa na disku.

en: Obsoletes
cs: Zastarává

en: Okay, okay, if I give you an Easter Egg, will you go away?
cs: Fajn. Když ti dám velikonoční vajíčko, půjdeš už pryč?

en: Old configuration file is not a regular file: %s
cs: Starý konfigurační soubor není běžným souborem: %s

en: Online Help
cs: Online nápověda

en: Only one of --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i, and -u may be specified
cs: Můžete zadat pouze jednu z voleb --auto-clean-on-startup, --clean-on-startup, -i nebo -u

en: Opt
cs: Vol

en: Options
cs: Volby

en: Options:
cs: Volby:

en: Origin
cs: Původ

en: Origin URI:
cs: URI:

en: Origin:
cs: Původ:

en: Package
cs: Balík

en: Package %s had been marked to reinstall, but the file for the current installed version %s is not available
cs: Balík %s byl označen pro přeinstalaci, avšak soubor nainstalované verze %s není dostupný

en: Package %s is not installed, cannot be marked/unmarked as automatically installed
cs: Balík %s není nainstalován, nelze ho tedy označit jako instalovaný automaticky nebo ručně

en: Package %s is not installed, cannot forbid an upgrade
cs: Balík %s není nainstalován, nelze tedy zakázat aktualizaci

en: Package %s is not installed, so it will not be purged
cs: Balík %s není nainstalován, nebude tedy vyčištěn

en: Package %s is not installed, so it will not be removed
cs: Balík %s není nainstalován, nebude tedy odstraněn

en: Package %s is not on hold
cs: Balík %s není podržen v aktuální verzi

en: Package %s is not upgradable, cannot forbid an upgrade
cs: Balík %s není aktualizovatelný, nelze tedy zakázat aktualizaci

en: Package %s:
cs: Balík %s:

en: Package Download
cs: Stažení Balíků

en: Package information: dependency list
cs: Informace o balíku: seznam závislostí

en: Package information: version list
cs: Informace o balíku: seznam verzí

en: Package name or pattern for "forget new"
    
    Hints:
     * empty, to mark all packages as not new
     * 'aptitude' to unmark a single package
     * '~sdoc' to unmark all packages from section "doc"
cs: Název balíku nebo vzor pro zapomenutí nových balíků
    
    Tipy:
     * prázdné pro odznačení všech balíků jako nových
     * „aptitude“ pro odznačení jednoho balíku
     * „~sdoc“ pro odznačení všech balíků ze sekce „doc“

en: Package name or pattern for "forget new" (empty for all packages):
cs: Název balíku nebo vzor pro zapomenutí nových balíků (prázdné pro všechny balíky):

en: Package names provided by %s
cs: Názvy balíků poskytovaných %s

en: Package not found: %s, from %s
cs: Balík nenalezen: %s, z %s

en: Package:
cs: Balík:

en: Packages
cs: Balíky

en: Packages (debtags)
cs: Balíky (debtags)

en: Packages (flat)
cs: Balíky (plochý)

en: Packages (source)
cs: Balíky (zdroj)

en: Packages being automatically held in their current state
     These packages could be upgraded, but they have been kept in their current state to avoid breaking dependencies.
cs: Balíky automaticky podržené v aktuálním stavu
     Tyto balíky mohou být aktualizovány na novější verzi, ale jsou podrženy ve své stávající verzi, aby se neporušily závislosti.

en: Packages being automatically installed to satisfy dependencies
     These packages are being installed because they are required by another package you have chosen for installation.
cs: Balíky automaticky instalované pro splnění závislostí
     Tyto balíky budou automaticky nainstalovány, protože jsou vyžadovány jinými balíky, které jste vybrali pro instalaci.

en: Packages being deleted due to unsatisfied dependencies
     These packages are being deleted because one or more of their dependencies is no longer available, or because another package conflicts with them.
cs: Balíky automaticky odstraněné kvůli nesplněným závislostem
     Tyto balíky budou odstraněny, protože jedna nebo více jejich závislostí již není splněna, nebo protože je s nimi jiný balík v konfliktu.

en: Packages being held back
     These packages could be upgraded, but you have asked for them to be held at their current version.
cs: Balíky podržené v aktuálním stavu
     Tyto balíky mohou být aktualizovány na novější verzi, ale vy jste požádali o jejich podržení ve stávající verzi.

en: Packages being removed because they are no longer used
     These packages are being deleted because they were automatically installed to fulfill dependencies, and the planned action will result in no installed package declaring an 'important' dependency on them.
cs: Balíky, které se již nepoužívají a budou odstraněny
     Tyto balíky jsou označeny pro smazání, protože byly nainstalovány automaticky kvůli závislostem, které již nejsou potřeba.

en: Packages depending on %s
cs: Balíky závisející na %s

en: Packages matching this search pattern will always be treated as if an installed package depends on them: they will never be targeted for removal as unused packages.
cs: Balíky odpovídající tomuto vzoru budou vždy chápány tak, jako by na nich závisel nějaký instalovaný balík. To znamená, že nikdy nebudou označeny k odstranění z důvodu toho, že by byly nepoužívané.

en: Packages requiring %s:
cs: Balíky vyžadující %s:

en: Packages that are partially installed
     These packages are not fully installed and configured; an attempt will be made to complete their installation.
cs: Balíky, které jsou nainstalovány jen částečně
     Tyto balíky nejsou plně nainstalovány a zkonfigurovány; aptitude se pokusí dokončit jejich instalaci.

en: Packages that should never be automatically removed
cs: Balíky, které by se nikdy neměly odstranit automaticky

en: Packages to be downgraded
     An older version of these packages than is currently installed will be installed.
cs: Balíky k degradaci
     Tyto balíky budou nahrazeny svou starší verzí.

en: Packages to be installed
     These packages have been manually selected for installation on your computer.
cs: Balíky k instalaci
     Tyto balíky jste vybrali pro instalaci na svůj počítač.

en: Packages to be reinstalled
     These packages will be reinstalled.
cs: Balíky k přeinstalaci
     Tyto balíky budou přeinstalovány.

en: Packages to be removed
     These packages have been manually selected for removal.
cs: Balíky k odstranění
     Tyto balíky jste vybrali pro odstranění ze systému.

en: Packages to be upgraded
     These packages will be upgraded to a newer version.
cs: Balíky k aktualizaci
     Tyto balíky budou aktualizovány na novější verzi.

en: Packages which are recommended by other packages
     These packages are not strictly required, but they may be necessary to provide full functionality in some other programs that you are installing or upgrading.
cs: Balíky doporučované jinými balíky
     Tyto balíky nejsou nutně vyžadovány, ale mohou být nezbytné pro plnou funkčnost právě instalovaných nebo aktualizovaných balíků.

en: Packages which are suggested by other packages
     These packages are not required in order to make your system function properly, but they may provide enhanced functionality for some programs that you are currently installing.
cs: Balíky navrhované jinými balíky
     Tyto balíky nejsou vyžadovány pro správnou funkčnost systému, ale mohou rozšířit možnosti některých programů, které právě instalujete.

en: Packages which depend on %s
cs: Balíky, které závisí na %s

en: Packages with unsatisfied dependencies
     The dependency requirements of these packages will be unmet after the install is complete.
     .
     The presence of this tree probably indicates that something is broken, either on your system or in the Debian archive.
cs: Balíky s nesplněnými závislostmi
     Závislosti těchto balíků nebudou po dokončení instalace splněny.
     .
     Přítomnost tohoto stromu naznačuje, že je něco divného ve vašem systému nebo v archivu Debianu.

en: Packages:
cs: Balíky:

en: Parse error
cs: Chyba vstupu

en: Parsing the changelog of %s version %s...
cs: Zpracovává se seznam změn balíku %s verze %s…

en: Pause after downloading files
cs: Pozastavit po stažení souborů

en: Perform Changes
cs: Provést změny

en: Perform all pending installs and removals
cs: Provede všechny nevyřízené instalace a odstraňování

en: Perform the actions contained in the currently selected solution.
cs: Provede akce obsažené v aktuálně vybraném řešení.

en: Perform the actions in the currently selected solution and close this tab.
cs: Provede akce obsažené v aktuálně vybraném řešení a zavře tuto kartu.

en: Performing actions...
cs: Provádí se naplánované akce…

en: Perhaps the package lists are out of date, please try 'aptitude update' (or equivalent); otherwise some packages or versions are not available from the current repository sources
cs: Možná, že je seznam balíků zastaralý. Nejprve prosím zkuste „aptitude update“ (nebo ekvivalent), protože jinak nemusí být některé balíky nebo verze dostupné.

en: Placeholder label for the explanation that two conffiles are being compared.
    This text should not appear in the program.
cs: Text vysvětlující, že se budou porovnávat dva konfigurační soubory.
    Za běhu programu by neměl být vidět.

en: Please insert the disc labeled "%s" into the drive "%s"
cs: Vložte disk nazvaný „%s“ do mechaniky „%s“

en: Please wait; reloading cache...
cs: Čekejte prosím, nahrává se cache…

en: PreDepends
cs: Předzávisí na

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Preparing to download changelogs
cs: Připravuje se stažení seznamů změn

en: Preparing to download the changelog of %s
cs: Připravuje se stažení seznamu změn balíku %s

en: Preparing to download the changelog of %s version %s.
cs: Připravuje se stažení seznamu změn balíku %s verze %s.

en: Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrade out of <span size='large'>%d</span>. | Press "%s" to install <span size='large'>%d</span> upgrades out of <span size='large'>%d</span>.
cs[0]: Stiskem „%s“ se nainstaluje <span size='large'>%d</span> aktualizace z <span size='large'>%d</span>.
cs[1]: Stiskem „%s“ se nainstalují <span size='large'>%d</span> aktualizace z <span size='large'>%d</span>.
cs[2]: Stiskem „%s“ se nainstaluje <span size='large'>%d</span> aktualizací z <span size='large'>%d</span>.

en: Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrade. | Press "%s" to manually attempt to install the remaining <span size='large'>%d</span> upgrades.
cs[0]: Stiskem „%s“ se můžete pokusit o ruční instalaci zbývající <span size='large'>%d</span> aktualizace.
cs[1]: Stiskem „%s“ se můžete pokusit o ruční instalaci zbývajících <span size='large'>%d</span> aktualizací.
cs[2]: Stiskem „%s“ se můžete pokusit o ruční instalaci zbývajících <span size='large'>%d</span> aktualizací.

en: Press Return to continue, 'q' followed by Return to quit.
cs: Pro pokračování stiskněte Enter, pro ukončení „q“ a Enter.

en: Press Return to continue.
cs: Pro pokračování stiskněte Enter.

en: Press any key to continue...
cs: Pro pokračování stiskněte libovolnou klávesu…

en: Preview
cs: Náhled

en: Preview of package installation
cs: Náhled instalace balíků

en: Preview:
cs: Náhled:

en: Previous
cs: Předchozí

en: Priority
cs: Priorita

en: Priority %s
cs: Priorita %s

en: Priority:
cs: Priorita:

en: Problem creating temporary dir: %s
cs: Problém při vytváření dočasného adresáře: %s

en: Problem parsing '%s', is it corrupt or malformed? You can try to recover from '%s.old'.
cs: Problém při zpracování „%s“, je porušený nabo špatně zadaný? Můžete se pokusit o obnovu z „%s.old“.

en: ProgName
cs: JmProgramu

en: ProgVer
cs: VerProgramu

en: Progress
cs: Postup

en: Prompt for confirmation at exit
cs: Při ukončení vyžadovat potvrzení

en: Provided by
cs: Poskytován

en: Provides
cs: Poskytuje

en: Provides: cannot be broken
cs: Poskytuje: nemůže být porušený

en: Purge
cs: Vyčistit

en: Purge %s
cs: Vyčistit %s

en: RC
cs: RP

en: REINSTALL
cs: PŘEINSTALOVAT

en: REMOVE
cs: ODSTRANIT

en: REMOVE, DEPENDENCIES
cs: ODSTRANIT, ZÁVISLOSTI

en: REMOVE, NOT USED
cs: ODSTRANIT, NEPOUŽÍVANÝ

en: R^einstall
cs: Př^einstalovat

en: Ran out of time while trying to find a solution.
cs: Při hledání řešení vypršel povolený čas.

en: Ran out of time while trying to resolve dependencies (press "%s" to try harder)
cs: Při hledání řešení vypršel povolený čas (stiskem „%s“ spustíte důkladnější hledání).

en: Read the full user's manual of aptitude
cs: Zobrazí kompletní manuál k aptitude

en: Reading extended state information
cs: Načítají se rozšířené stavové informace

en: Reading task descriptions
cs: Načítají se popisy úloh

en: Really Continue
cs: Opravdu pokračovat

en: Really discard your personal settings and reload the defaults?
cs: Opravdu zahodit vaše nastavení a načíst výchozí hodnoty?

en: Really quit Aptitude?
cs: Opravdu ukončit Aptitude?

en: Recommendations
cs: Doporučení

en: Recommended Packages
cs: Doporučené balíky

en: Recommends
cs: Doporučuje

en: Reinstall
cs: Přeinstalovat

en: Reject Breaking ^Holds
cs: Zamítnout porušující podržení

en: Reject all actions that would change the state of held packages or install forbidden versions
cs: Zamítne všechny akce, které by změnily stav podržených balíků, nebo by nainstalovaly zakázané verze.

en: Rejected
cs: Zamítnout

en: Rejecting the installation of %s version %s (%s)
cs: Zamítá se instalace balíku %s verze %s (%s)

en: Rejecting the removal of %s
cs: Zamítá se odstranění balíku %s

en: Related Dependencies
cs: Související závislosti

en: Reload the package cache
cs: Znovu načte obsah cache

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove %F [%s (%s)]
cs: Odstranění %F [%s (%s)]

en: Remove %s
cs: Odstranit %s

en: Remove %s [<big>%s</big> (%s)]
cs: Odstranění %s [<big>%s</big> (%s)]

en: Remove all package files after successful operations (e.g. install)
cs: Po úspěšném dokončení operací smazat všechny soubory balíků

en: Remove and purge configuration/data
cs: Vyčistit včetně konfigurace/dat

en: Remove obsolete package files after downloading new package lists
cs: Po stažení nových seznamů balíků smazat staré soubory balíků

en: Remove the filter from the package list
cs: Odstraní filtr aplikovaný na seznam balíků

en: Remove the following packages:
cs: Odstranit následující balíky:

en: Remove unused packages automatically
cs: Automaticky odstranit nepoužívané balíky

en: Remove(%s provides %s)
cs: Odstranit(%s poskytuje %s)

en: Remove(%s)
cs: Odstranit(%s)

en: Removing %s
cs: Odstraňuje se %s

en: Removing %s is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Odstranění %s je preferováno před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Removing %s is rejected.
cs: Odstranění %s je zamítnuto.

en: Repeat the last search
cs: Zopakuje poslední hledání

en: Repeat the last search in the opposite direction
cs: Zopakuje poslední hledání v opačném směru

en: Replace configuration file
    '%s'?
cs: Nahradit konfigurační soubor
    „%s“?

en: Replaces
cs: Nahrazuje

en: Req
cs: Vyž

en: Requiring the installation of %s version %s (%s)
cs: Vyžaduji instalaci balíku %s verze %s (%s)

en: Requiring the removal of %s
cs: Vyžaduji odstranění balíku %s

en: Reset all settings to the system defaults
cs: Vrátí všechna nastavení do původního stavu

en: Resolve Dependencies
cs: Řešení závislostí

en: Resolve Upgrade Manually
cs: Vyřešit aktualizaci ručně

en: Resolve dependencies
cs: Vyřešit závislosti

en: Resolve these dependencies by hand? [N/+/-/_/:/?]
cs: Vyřešit tyto závislosti ručně? [N/+/-/_/:/?]

en: Resolver
cs: Řešitel

en: Resolver state successfully written!
cs: Stav řešitele byl úspěšně zapsán!

en: Resolving dependencies...
cs: Řeší se závislosti…

en: Restart the program as root; your settings will be preserved
cs: Znovu spustí program pod uživatelem root; nastavení budou zachována

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Search
cs: Hledat

en: Search backwards
cs: Hledá směrem vzad

en: Search backwards for:
cs: Hledat předchozí:

en: Search for packages.
cs: Hledá balíky.

en: Search for solutions to unsatisfied dependencies
cs: Hledá řešení nesplněných závislostí

en: Search for:
cs: Hledat:

en: Search forwards
cs: Hledá směrem vpřed

en: Search:
cs: Hledat:

en: Searching...
cs: Hledá se…

en: Section
cs: Sekce

en: Section:
cs: Sekce:

en: Security Updates
     Security updates for these packages are available from security.debian.org (or mirrors).
cs: Bezpečnostní aktualizace
     Bezpečnostní aktualizace těchto balíků jsou k dispozici na security.debian.org (nebo zrcadlech).

en: See the manual page for a complete list and description of all the options.
cs: Kompletní seznam všech voleb a jejich popis naleznete v manuálové stránce.

en: Select one or more starting packages and an ending package to search.
cs: Vyberte jeden nebo více počátečních balíků a koncový balík, mezi kterými se má hledat řetěz závislostí.

en: Select the first solution to the dependency problems.
cs: Vybere první řešení závislostních problémů.

en: Select the last solution to the dependency problems that has been generated so far.
cs: Vybere zatím poslední vytvořené řešení závislostních problémů.

en: Select the next solution to the dependency problems.
cs: Vybere další řešení závislostních problémů.

en: Select the previous solution to the dependency problems.
cs: Vybere předchozí řešení závislostních problémů.

en: Select the version of %s that should be used:
cs: Vyberte verzi %s, která se má použít:

en: Selected Package
cs: Vybraný balík

en: Selected status
cs: Zvolený stav

en: Servers
cs: Servery

en: Set as automatic
cs: Nastavit jako instalovaný automaticky

en: Set as manual
cs: Nastavit jako instalovaný ručně

en: Setting package %s as not on hold
cs: Ruším na balíku %s podržení v aktuální verzi

en: Setting package %s on hold
cs: Ponechávám balík %s v aktuální verzi

en: Setup custom game
cs: Nastavit vlastní hru

en: Short Description
cs: Krátký popis

en: Show
cs: Zobrazit

en: Show broken packages
cs: Zobrazit porušené balíky

en: Show partial search results (incremental search)
cs: Zobrazit výsledky částečného hledání (přírůstkové hledání)

en: Show the order in which the actions in the current solution were performed and the dependency that triggered each action.
cs: Seřadí akce podle toho, jak byly postupně prováděny a zobrazí závislosti, které každou akci vyvolaly.

en: Show:
cs: Zobrazit:

en: Skipping this solution, I've already seen it.
cs: Přeskakuji toto řešení, již jsem jej viděl.

en: Solution %s of %s.
cs: Řešení %s z %s.

en: Some dependencies of %B%s %s%b are not satisfied:
cs: Některé závislosti %B%s %s%b nejsou splněny:

en: Some files failed to download
cs: Některé soubory se nepodařilo stáhnout

en: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
cs: Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout. Jsou ignorovány, nebo se používají starší verze.

en: Some packages were broken and have been fixed:
cs: Některé balíky byly porušené, ale již jsou spraveny:

en: Sorting policy '%s' takes no arguments
cs: Řazení podle „%s“ nepoužívá žádné argumenty

en: Source
cs: Zdroj

en: Source Package:
cs: Zdrojový balík:

en: Source package %s:
cs: Zdrojový balík %s:

en: Source:
cs: Zdrojový balík:

en: Starting search with parameters %ls
cs: Zahajuje se hledání s parametry %ls

en: State
cs: Stav

en: Status
cs: Stav

en: Stop it!
cs: Přestaň!

en: Subcommand needs arguments:
cs: Příkaz vyžaduje argumenty:

en: Subcommand unknown/unhandled:
cs: Neznámý/nezpracovaný příkaz:

en: Subprocess exited with an error, probably due to one of these reasons:
     - incorrect password,
     - insufficient permissions to become root, or
     - root login disabled
cs: Podproces skončil chybou, pravděpodobně kvůli jednomu z těcho důvodů:
     - chybné heslo,
     - nedostatečná oprávnění pro změnu na uživatele root, nebo
     - přihlášení uživatele root je zakázáno

en: Suggests
cs: Navrhuje

en: Supported subcommand not found, needs one of:
cs: Příkaz nenalezen, měl by to být jeden z:

en: TAGLESS PACKAGES
cs: BALÍKY BEZ ŠTÍTKŮ

en: Tag/user-tags
cs: Štítek

en: Tags
cs: Štítky

en: Tags of %s:
cs: Štítky %s:

en: Tasks
cs: Úlohy

en: Terminal policy '%s' should be the last policy in the list
cs: Terminální pravidlo „%s“ by mělo být v seznamu poslední

en: The ?%s term must be used in a "wide" context (a top-level context, or a context enclosed by ?%s).
cs: Term ?%s se musí použít v „širokém“ kontextu (v nejvyšším kontextu, nebo v kontextu uzavřeném do ?%s).

en: The apt cache file is not available; cannot auto-clean.
cs: Vyrovnávací paměť balíků není není dostupná; nelze automaticky čistit.

en: The board height must be a positive integer
cs: Výška desky musí být celé kladné číslo

en: The board width must be a positive integer
cs: Šířka desky musí být celé kladné číslo

en: The candidate version %s has priority %s
cs: Kandidátská verze %s má prioritu %s

en: The changelog is empty.
cs: Seznam změn je prázdný.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version, choose 'No'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
cs: Konfigurační soubor %s byl změněn (vámi nebo konfiguračním skriptem). Tento balík obsahuje novější verzi souboru. Chcete-li ponechat současnou verzi, zvolte „Ne“. Chcete-li nahradit aktuální soubor a nainstalovat novější verzi od správce balíku?

en: The default color may only be used as a background.
cs: Výchozí barva může být použita jen jako pozadí.

en: The default display-limit for package views
cs: Výchozí omezení pro zobrazení balíků

en: The default grouping method for package views
cs: Výchozí způsob seskupování balíků

en: The display format for package views
cs: Formát pro zobrazení balíků

en: The display format for the header line
cs: Formát pro zobrazení hlavičky

en: The display format for the status line
cs: Formát pro zobrazení stavového řádku

en: The download is still in progress.  Should it be canceled?
cs: Stahování stále probíhá. Má se zrušit?

en: The following ESSENTIAL packages will be BROKEN by this action:
cs: Následující NEZBYTNÉ balíky budou touto akcí PORUŠENY:

en: The following ESSENTIAL packages will be REMOVED!
cs: Následující NEZBYTNÉ balíky budou ODSTRANĚNY!

en: The following NEW packages will be automatically installed:
cs: Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány automaticky:

en: The following NEW packages will be installed:
cs: Následující NOVÉ balíky budou instalovány:

en: The following actions will resolve these dependencies:
cs: Následující akce vyřeší tyto závislosti:

en: The following actions will resolve this dependency:
cs: Následující akce vyřeší tuto závislost:

en: The following commands are available:
cs: K dispozici jsou následující příkazy:

en: The following packages are BROKEN:
cs: Následující balíky jsou PORUŠENY:

en: The following packages are RECOMMENDED but will NOT be installed:
cs: Následující balíky jsou DOPORUČENÉ, ale NEBUDOU instalovány:

en: The following packages are SUGGESTED but will NOT be installed:
cs: Následující balíky jsou NAVRHOVANÉ, ale NEBUDOU instalovány:

en: The following packages are unused and will be REMOVED:
cs: Následující balíky jsou nepoužívané a budou ODSTRANĚNY:

en: The following packages conflict with %B%s %s%b and will be broken by its installation:
cs: Následující balíky jsou v konfliktu s %B%s %s%b a budou jeho instalací porušeny:

en: The following packages conflict with %B%s %s%b, or depend on a version of it which is not going to be installed.
cs: Následující balíky jsou v konfliktu s %B%s %s%b, nebo závisí na jeho verzi, která nebude instalována.

en: The following packages conflict with %B%s %s%b:
cs: Následující balíky jsou v konfliktu s %B%s %s%b:

en: The following packages conflict with version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
cs: Následující balíky jsou v konfliktu s verzí %B%s%b balíku %B%s%b. Pokud bude balík %s, budou tyto balíky porušeny.

en: The following packages depend on %B%s %s%b and are broken:
cs: Následující balíky závisí na %B%s %s%b a jsou porušeny:

en: The following packages depend on %B%s %s%b and will be broken by its removal:
cs: Následující balíky závisí na %B%s %s%b a budou jeho odstraněním porušeny:

en: The following packages depend on a version of %B%s %s%b other than the currently installed version of %B%s%b, or conflict with the currently installed version:
cs: Následující balíky závisí na balíku %B%s %s%b v jiné verzi, než je aktuálně instalovaná %B%s%b, nebo jsou s ní v konfliktu:

en: The following packages depend on a version of %B%s %s%b other than the currently installed version of %B%s%b:
cs: Následující balíky závisí na balíku %B%s %s%b v jiné verzi, než je aktuálně instalovaná %B%s%b:

en: The following packages depend on a version of %B%s %s%b which is not going to be installed.
cs: Následující balíky závisí na verzi balíku %B%s %s%b, která se nebude instalovat.

en: The following packages depend on the currently installed version of %B%s%b (%B%s%b), or conflict with the version it will be %s to (%B%s%b), and will be broken if it is %s.
cs: Následující balíky závisí na aktuálně instalované verzi balíku %B%s%b (%B%s%b), nebo jsou v konfliktu s verzí, na kterou bude balík %s (%B%s%b). Pokud bude balík %s, budou tyto balíky porušeny.

en: The following packages depend on version %B%s%b of %B%s%b, and will be broken if it is %s.
cs: Následující balíky jsou závisí na verzi %B%s%b balíku %B%s%b. Pokud bude balík %s, budou tyto balíky porušeny.

en: The following packages have been automatically kept back:
cs: Následující balíky jsou automaticky podrženy v aktuálním stavu:

en: The following packages have been kept back:
cs: Následující balíky jsou podrženy v aktuálním stavu:

en: The following packages have unmet dependencies:
cs: Následující balíky mají nesplněné závislosti:

en: The following packages will NOT be UPGRADED:
cs: Následující balíky budou NEBUDOU AKTUALIZOVÁNY:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
cs: Následující balíky budou DEGRADOVÁNY:

en: The following packages will be REINSTALLED:
cs: Následující balíky budou PŘEINSTALOVÁNY:

en: The following packages will be REMOVED:
cs: Následující balíky budou ODSTRANĚNY:

en: The following packages will be automatically REMOVED:
cs: Následující balíky budou automaticky ODSTRANĚNY:

en: The following packages will be upgraded:
cs: Následující balíky budou aktualizovány:

en: The following partially installed packages will be configured:
cs: Následující částečně nainstalované balíky budou zkonfigurovány:

en: The list of sources could not be read.
cs: Nelze přečíst seznam zdrojů.

en: The maximum cost value was exceeded.
cs: Maximální hodnota penalizace byla překročena.

en: The name and description of the package.
cs: Název a popis balíku.

en: The package archives that contain this version.
cs: Který archiv balíků obsahuje tuto verzi.

en: The package cache is not available.
cs: Vyrovnávací paměť balíků není není dostupná.

en: The package cache is not available; unable to download and install packages.
cs: Vyrovnávací paměť balíků není není dostupná, nelze tedy balíky stahovat ani instalovat.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
cs: Soubory s indexy balíků jsou poškozeny. Chybí pole Filename: pro balík %s.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
cs: Seznamy balíků nebo stavový soubor nelze otevřít nebo zpracovat.

en: The process or trying to execute it exited with status/errno: %d
cs: Proces nebo pokus o jeho spuštění skončil návratovým kódem: %d

en: The version %s is available in the following archives:
cs: Verze %s je dostupná v následujících archivech:

en: The version number of the package.
cs: Verze balíku.

en: There are no Easter Eggs in this program.
cs: V tomto programu nejsou žádná velikonoční vajíčka.

en: There is %d newly obsolete package. | There are %d newly obsolete packages.
cs[0]: Existuje %d nově zastaralý balík.
cs[1]: Existují %d nově zastaralé balíky.
cs[2]: Existuje %d nově zastaralých balíků.

en: There is %d newly obsolete package:  | There are %d newly obsolete packages:
cs[0]: Existuje %d nově zastaralý balík:
cs[1]: Existují %d nově zastaralé balíky:
cs[2]: Existuje %d nově zastaralých balíků:

en: There really are no Easter Eggs in this program.
cs: V tomto programu opravdu nejsou žádná velikonoční vajíčka.

en: This action is currently approved; it will be selected whenever possible.
cs: Tato akce je momentálně povolena a bude vybírana, kdykoliv to bude možné.

en: This action is currently rejected; it will not appear in new solutions.
cs: Tato akce je momentálně zamítnuta a neobjeví se v nových řešeních.

en: This action was selected because %ls.
cs: Akce byla vybrána, protože %ls.

en: This aptitude does not have Super Cow Powers.
cs: Tato aptitude nemá schopnosti svaté krávy.

en: This feature is not implemented, yet.
cs: Tato vlastnost zatím není implementovaná.

en: This file list pertains to the currently installed version "%s", not the selected version "%s".
cs: Tento seznam souborů patří aktuálně nainstalované verzi „%s“, ne zvolené verzi „%s“.

en: This group contains %d package. | This group contains %d packages.
cs[0]: Tato skupina obsahuje %d balík.
cs[1]: Tato skupina obsahuje %d balíky.
cs[2]: Tato skupina obsahuje %d balíků.

en: This option controls how aptitude formats lines of the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
cs: Tato volba určuje, jak aptitude formátuje řádky v seznamu balíků. Podrobnosti o formátovacích řetězcích naleznete v uživatelské příručce.

en: This option controls how aptitude formats the header line (the line above the package list).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
cs: Tato volba určuje, jak aptitude formátuje záhlaví (řádek nad seznamem balíků). Podrobnosti o formátovacích řetězcích naleznete v uživatelské příručce.

en: This option controls how aptitude formats the status line (the line between the package list and the lower pane).  See the aptitude user's manual for information on how to specify a display format.
cs: Tato volba určuje, jak aptitude formátuje stavový řádek (řádek mezi seznamem balíků a informační oblastí). Podrobnosti o formátovacích řetězcích naleznete v uživatelské příručce.

en: This option controls how aptitude organizes the package list.  See the aptitude user's manual for information on how to specify a grouping method.
cs: Tato volba určuje, jak aptitude organizuje seznam balíků. Podrobnosti o seskupování balíků naleznete v uživatelské příručce.

en: This option controls the server used to download changelogs.  You should only need to change this if the changelogs move to a different URL.
cs: Tato volba určuje server, který se použije pro stažení seznamů změn. Tuto volbu byste měli měnit jen v případě, že se seznamy změn přesunou na jiné URL.

en: This option controls whether aptitude will wait for confirmation after a download before it goes ahead and installs packages.
cs: Tato možnost určuje, zda má aptitude mezi stažením balíků a samotnou instalací počkat na potvrzení.

en: To continue, enter "%s" (or "%s"); to abort, enter "%s" (or "%s"):
cs: Pro pokračování zadejte „%s“ (nebo „%s“), pro přerušení „%s“ (nebo „%s“):

en: To continue, enter "%s"; to abort, enter "%s":
cs: Pro pokračování zadejte „%s“, pro přerušení „%s“:

en: To continue, type the phrase "%s" (or: "%s"):
cs: Pro pokračování napište frázi „%s“ (nebo „%s“):

en: To continue, type the phrase "%s":
cs: Pro pokračování napište frázi „%s“:

en: To view a solution, select it from the list to the right.
cs: Pro zobrazení řešení jej vyberte ze seznamu na pravé straně.

en: Toggle ^Approved
cs: Přepnout povolení

en: Toggle ^Rejected
cs: Přepnout zamítnutí

en: Toggle automatic status
cs: Přepnout automatický/ruční stav

en: Toggle whether the currently selected action is approved.
cs: Přepne, zda je aktuálně vybraná akce povolená.

en: Toggle whether the currently selected action is rejected.
cs: Přepne, zda je aktuálně vybraná akce zamítnutá.

en: Too many arguments to '%s' grouping policy
cs: Příliš mnoho argumentů pro seskupování podle „%s“

en: Total Progress:
cs: Celkový postup:

en: Triggers awaited
cs: Očekávány spouštěče

en: Triggers pending
cs: Nevyřízené spouštěče

en: True
cs: Povoleno

en: Trying to fix broken packages...
cs: Pokouším se opravit porušené balíky…

en: UI options
cs: Nastavení zobrazení

en: UNAVAILABLE
cs: NEDOSTUPNÝ

en: UNCONFIGURED
cs: NENAKONFIGUROVANÝ

en: UNSATISFIED
cs: NESPLNĚNO

en: UPGRADE
cs: AKTUALIZOVAT

en: URL to use to download changelogs
cs: URL pro stahování záznamů o změnách

en: Unable to apply some actions but Aptitude::CmdLine::Fix-Broken (-f) is enabled, continuing...
cs: Nelze provést některé akce, ale Aptitude::CmdLine::Fix-Broken (-f) je povoleno, takže pokračuji…

en: Unable to apply some actions, aborting
cs: Nelze provést některé akce, přerušuji

en: Unable to calculate an upgrade.
cs: Nelze vypočítat aktualizaci.

en: Unable to calculate an upgrade.  Press "%s" to manually search for a solution.
cs: Nelze vypočítat aktualizaci. Stiskem „%s“ se můžete pokusit o ruční hledání řešení.

en: Unable to correct dependencies, some packages cannot be installed
cs: Nelze opravit závislosti, některé balíky nemohou být nainstalovány

en: Unable to correct for unavailable packages
cs: Nelze opravit kvůli nedostupným balíkům

en: Unable to create temporary filename from prefix "%s"
cs: Nelze vytvořit dočasné jméno souboru z prefixu „%s“

en: Unable to create the output file: child exited with status %d.
cs: Nelze vytvořit výstupní soubor: potomek skončil se stavem %d.

en: Unable to create the output file: child killed by signal %d.
cs: Nelze vytvořit výstupní soubor: potomek zabit signálem %d.

en: Unable to create truncated cache: %s.
cs: Nelze vytvořit ořezanou cache: %s.

en: Unable to fetch some packages; try '-o %s=true' to continue with missing packages
cs: Nepodařilo se stáhnout některé balíky; pro pokračování bez chybějících balíků zkuste použít „-o %s=true“

en: Unable to find a solution to apply.
cs: Nelze najít řešení, které by se dalo použít.

en: Unable to find a version "%s" for the package "%s"
cs: Nelze najít verzi „%s“ balíku „%s“

en: Unable to find an archive "%s" for the package "%s"
cs: Nelze najít archiv „%s“ balíku „%s“

en: Unable to find the source package for "%s"
cs: Nelze najít zdrojový balík pro „%s“

en: Unable to fork: %s
cs: Nelze se rozdvojit: %s

en: Unable to list files in "%s"
cs: Nelze vypsat soubory v „%s“

en: Unable to load the user interface definition file %s/aptitude.glade.
cs: Nepodařilo se nahrát soubor s definicí uživatelského rozhraní %s/aptitude.glade.

en: Unable to locate package %s
cs: Nemohu nalézt balík %s

en: Unable to lock the download directory
cs: Nelze zamknout adresář pro stahování

en: Unable to open %ls
cs: Nelze otevřít %ls

en: Unable to open %s for writing
cs: Nelze otevřít %s pro zápis

en: Unable to open %s to log actions
cs: Nelze otevřít %s pro záznam akcí

en: Unable to parse pattern %s
cs: Nelze zpracovat vzor %s

en: Unable to parse pattern after "%s"
cs: Nelze zpracovat vzor za „%s“

en: Unable to parse pattern at '%s'
cs: Nelze zpracovat vzor na „%s“

en: Unable to parse some match patterns.
cs: Nelze zpracovat některé vzory.

en: Unable to parse the default match patterns.
cs: Nelze zpracovat výchozí vzory.

en: Unable to remove "%s"
cs: Nelze odebrat „%s“

en: Unable to remove "%s": %s
cs: Nelze odstranit „%s“: %s

en: Unable to remove directory "%s"
cs: Nelze odstranit adresář „%s“

en: Unable to remove the old temporary directory; you should remove %s by hand.
cs: Nelze odstranit starý dočasný adresář; %s byste měli odstranit ručně.

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade because the resolver timed out.
      You may be able to solve this problem by increasing
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (currently %d).
cs: Nelze vyřešit závislosti pro aktualizaci, protože čas řešitele vypršel.
      Možná můžete tento problém potlačit zvýšením hodnoty
      Aptitude::ProblemResolver::StepLimit (aktuálně %d).

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: %s
cs: Nelze vyřešit závislosti pro aktualizaci: %s

en: Unable to resolve dependencies for the upgrade: no solution found.
cs: Nelze vyřešit závislosti pro aktualizaci: nebylo nalezeno žádné řešení.

en: Unable to resolve dependencies!  Giving up...
cs: Nemohu vyřešit závislosti! Vzdávám se…

en: Unable to resolve dependencies.
cs: Nelze vyřešit závislosti.

en: Unable to safely resolve dependencies, try running with --full-resolver.
cs: Nelze vyřešit závislosti, zkuste parametr --full-resolver.

en: Unable to satisfy the build-depends: %s
cs: Nelze uspokojit závislosti pro sestavení: %s

en: Unable to stat "%s"
cs: Nelze zavolat stat na „%s“

en: Unable to stat %s.
cs: Nelze zavolat stat na %s.

en: Unable to transcode package display format after "%ls"
cs: Nelze překódovat formát zobrazení balíků po „%ls“

en: Uncaught exception: %s
cs: Neodchycená výjimka: %s

en: Uncompressed Size:
cs: Velikost po rozbalení:

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo the last package operation or group of operations
cs: Vrátí zpět poslední operaci nebo skupinu operací s balíky

en: Unexpected %s
cs: Neočekávaný %s

en: Unexpected ')'
cs: Neočekávaná „)“

en: Unexpected argument following "keep-all"
cs: Neočekávaný argument následující za „keep-all“

en: Unexpected empty expression
cs: Neočekávaný prázdný výraz

en: Unexpected empty tree title after "%s"
cs: Neočekávaný prázdný název stromu po „%s“

en: Unexpected end-of-file on standard input
cs: Neočekávaný konec souboru na standardním vstupu

en: Unexpected pattern argument following "keep-all"
cs: Neočekávaný vzor následující za „keep-all“

en: Unhandled packages method in task %s: %s
cs: Nezpracované balíky v úloze %s: %s

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Unknown action type: %s
cs: Neznámá akce: %s

en: Unknown alignment type '%s'
cs: Neznámý typ zarovnání „%s“

en: Unknown command "%s"
cs: Neznámý příkaz „%s“

en: Unknown dependency type: %s
cs: Neznámý typ závislosti: %s

en: Unknown grouping policy "%s"
cs: Neznámé seskupovací pravidlo „%s“

en: Unknown log level name "%s" (expected "trace", "debug", "info", "warn", "error", "fatal", or "off").
cs: Neznámý název logovací úrovně „%s“ (očekáváno „trace“, „debug“, „info“, „warn“, „error“, „fatal“ nebo „off“).

en: Unknown multiarch type: %s
cs: Neznámý typ multiarch: %s

en: Unknown pattern type: %c
cs: Neznámý vzor: %c

en: Unknown priority %s
cs: Neznámá priorita: %s

en: Unknown style attribute %s
cs: Neznámý atribut stylu: %s

en: Unknown term type: "%s".
cs: Neznámý typ termu: „%s“.

en: Unknown version selection, something is very wrong.
cs: Výběr neznámé verze, něco je velmi špatně.

en: Unmarking package %s as automatically installed
cs: Označuji balík %s jako instalovaný ručně

en: Unmatched '('
cs: Nepárová „(“

en: Unmatched '(' in '%s' grouping policy
cs: Nepárová „(“ v seskupovacím mechanizmu podle „%s“

en: Unmatched '(' in grouping policy
cs: Nepárová „(“ v seskupovacím mechanizmu

en: Unmatched '(' in sorting policy description
cs: Nepárová „(“ v popisu řadícího mechanizmu

en: Unpacked
cs: Rozbalený

en: Unrecognized attribute name "%s"
cs: Nerozpoznané jméno atributu „%s“

en: Unrecognized color name "%s"
cs: Nerozpoznané jméno barvy „%s“

en: Unrecognized input
cs: Nerozpoznaný vstup

en: Unrecognized tasks
cs: Nezařazené úlohy

en: Unsatisfied dependencies
cs: Nesplněné závislosti

en: Unterminated literal string after %s
cs: Neukončený řetězec za %s

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update %s?
cs: Aktualizovat %s?

en: Updating package lists
cs: Aktualizují se seznamy balíků

en: Updating state and quitting...
cs: Aktualizuje se stav a aptitude končí…

en: Updating the package lists requires administrative privileges, which you currently do not have.  Would you like to change to the root account?
cs: Aktualizace seznamu balíků vyžaduje administrátorská práva, která momentálně nemáte. Chcete se přepnout na účet root?

en: Upgradable Packages
     A newer version of these packages is available.
cs: Aktualizovatelné balíky
     K těmto balíkům existuje novější verze.

en: Upgrade
cs: Aktualizovat

en: Upgrade %F [%s (%s) -> %s (%s)]
cs: Aktualizace %F [%s (%s) -> %s (%s)]

en: Upgrade %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]
cs: Aktualizace %s [<big>%s</big> (%s) -> <big>%s</big> (%s)]

en: Upgrade Summary
cs: Přehled aktualizací

en: Upgrade the following packages:
cs: Aktualizovat následující balíky:

en: Upgrade to %s version %s
cs: Aktualizovat na %s verze %s

en: Upgrading %s to version %s is preferred over all un-accepted alternatives.
cs: Aktualizace %s na verzi %s je preferována před všemi ne-přijmutými alternativami.

en: Upgrading %s to version %s is rejected.
cs: Aktualizace %s na verzi %s je zamítnuta.

en: Usage: aptitude [-S fname] [-u|-i]
cs: Použití: aptitude [-S názsoub] [-u|-i]

en: Use a 'status-line' download indicator for all downloads
cs: Použít pro všechna stahování pouze indikátor ve stavové řádce

en: Use a minibuffer-style prompt when possible
cs: Kde to lze, používat výzvy ve stylu „minibufferu“

en: Use localized messages and dates in the log
cs: Použít v logu lokalizované hlášky a formát data

en: User Tags
cs: Uživatelské štítky

en: User's Manual
cs: Uživatelský ^manuál

en: User's ^Manual
cs: Uživatelský ^manuál

en: User-tag '%s' already present for %s
cs: Uživatelský štítek „%s“ je již v balíku „%s“ přítomen

en: Using default for %s string: '%s'
cs: Pro volbu %s se používá výchozí hodnota „%s“

en: Using default value for %s string: '%s'
cs: Pro volbu %s se používá výchozí hodnota: „%s“

en: Version
cs: Verze

en: Version:
cs: Verze:

en: Versions of %s
cs: Verze %s

en: View Details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: View a brief introduction to aptitude
cs: Zobrazí krátký úvod do aptitude

en: View a list of frequently asked questions
cs: Zobrazí seznam často kladených otázek

en: View all the packages on the system in a single uncategorized list
cs: Zobrazí všechny balíky v systému v jediném neroztříděném seznamu

en: View and/or adjust the actions that will be performed
cs: Zobrazí a/nebo upraví akce, které se mají vykonat

en: View available packages (debtags grouping) and choose actions to perform
cs: Zobrazí dostupné balíky (seskupené dle debtags) a akce, které s nimi můžete provádět

en: View available packages (flat, no grouping) and choose actions to perform
cs: Zobrazí dostupné balíky (bez seskupování) a akce, které s nimi můžete provádět

en: View available packages (source grouping) and choose actions to perform
cs: Zobrazí dostupné balíky (seskupené dle zdrojového balíku) a akce, které s nimi můžete provádět

en: View available packages and choose actions to perform
cs: Zobrazí dostupné balíky a akce, které s nimi můžete provádět

en: View changes
cs: Zobrazit změny

en: View errors that have occurred in the apt system since the program was started.
cs: Zobrazí chyby, které nastaly v systému APT od startu programu.

en: View information about this program
cs: Zobrazí informace o programu

en: View next display
cs: Zobrazí další pohled

en: View packages that it is recommended that you install
cs: Zobrazí balíky, které jsou doporučeny k instalaci

en: View packages which it is recommended that you install, but which are not currently installed.
cs: Zobrazí balíky, které jsou doporučeny k instalaci, ale které momentálně nejsou nainstalované.

en: View previous display
cs: Zobrazí předchozí pohled

en: View the detailed program manual
cs: Zobrazí podrobný manuál tohoto programu

en: View the differences
cs: Zobrazit rozdíly

en: View the important changes made in each version of
cs: Zobrazí důležité změny mezi jednotlivými verzemi

en: View the important changes made in each version of %s
cs: Zobrazí důležité změny mezi jednotlivými verzemi %s

en: View the list of changes made to this Debian package.
cs: Zobrazí seznam změn v tomto debianím balíku.

en: View the on-line help
cs: Zobrazí on-line nápovědu

en: View the package which will be affected by the selected action
cs: Zobrazí balík, který bude ovlivněn vybranou akcí.

en: View the progress of the package download
cs: Zobrazí průběh stahování balíků

en: View the progress of the package list update
cs: Zobrazí průběh aktualizace seznamu balíků

en: View the terms under which you may copy and distribute aptitude
cs: Zobrazí podmínky, za kterých můžete aptitude šířit

en: Views
cs: Pohledy

en: Virtual
cs: Virtuální

en: Virtual Packages
     These packages do not exist; they are names other packages use to require or provide some functionality.
cs: Virtuální balíky
     Tyto balíky fyzicky neexistují; jsou to pouze jména, která využívají ostatní balíky vyžadující určitou funkčnost.

en: Virtual package
cs: Virtuální balík

en: Virtual package not provided by any package.
cs: Virtuální balík není poskytovaný žádným balíkem.

en: Virtual package provided by:
cs: Virtuální balík poskytovaný:

en: Visible?
cs: Viditelný?

en: WARNING
cs: VAROVÁNÍ

en: WARNING: Performing this action will probably cause your system to break!
             Do NOT continue unless you know EXACTLY what you are doing!
cs: VAROVÁNÍ: Provedením této akce pravděpodobně poškodíte systém!
              Pokud PŘESNĚ nevíte, co děláte, NEPOKRAČUJTE!

en: WARNING: the package cache is opened in read-only mode!  This change and all subsequent changes will not be saved unless you stop all other running apt-based programs and select "Become root" from the Actions menu.
cs: VAROVÁNÍ: cache balíků je otevřena v režimu pouze pro čtení! Tato a všechny následující změny nebudou uloženy dokud neukončíte všechny ostatní programy založené na APT a z menu Akce nevyberete položku „Stát se rootem“.

en: WARNING: untrusted versions of the following packages will be installed!
    
    Untrusted packages could compromise your system's security.
    You should only proceed with the installation if you are certain that
    this is what you want to do.
cs: VAROVÁNÍ: budou instalovány nedůvěryhodné verze následujících balíků!
    
    Nedůvěryhodné balíky mohou kompromitovat bezpečnost vašeho systému.
    V instalaci byste měli pokračovat pouze v případě, že jste si
    naprosto jisti, že to je to, co opravdu chcete udělat.

en: WEIRDNESS: unknown option code received
cs: PODIVNÉ: obdržen kód neznámé volby

en: Wait for confirmation if an error occurred during the download.  If there were no errors, begin installing packages immediately.
cs: Zobrazí potvrzení pouze pokud se během stahování objeví chyba. Jestliže stahování proběhne bez problémů, okamžitě zahájí instalaci.

en: Waited for %s but it wasn't there
cs: Čekali jsme na %s, který tam nebyl

en: Warn when attempting to perform a privileged action as a non-root user
cs: Varovat při pokusu o spuštění privilegované akce jako obyčejný uživatel

en: Warning: Invalid locale (please review locale settings, this might lead to problems later):
      %s
cs: Varování: Neplatné místní nastavení (zkontrolujte prosím nastavení locale, později to může způsobit problémy):
      %s

en: Waste time trying to find mines
cs: Ukrátit čas hledáním min.

en: What is it?  It's an elephant being eaten by a snake, of course.
cs: Co to je? Co by to bylo! Přece had žeroucí slona.

en: When an error occurs
cs: Když se objeví chyba

en: When you install or remove packages, a summary of what aptitude does will be written to this file.  If the first character of the file name is a pipe character ('%B|%b'), the remainder of the name will be interpreted as a shell command that is to receive the log on standard input.
cs: Při instalaci nebo odstranění balíků se do tohoto souboru zapíše souhrn kroků, které aptitude provedla. Je-li prvním znakem názvu souboru znak roury („%B|%b“), bude zbytek jména interpretován jako příkaz, kterému se souhrn akcí pošle na standardní vstup.

en: Whether the package is automatically installed.
cs: Zda je balík instalovaný automaticky.

en: Why Installed
cs: Proč instalovaný

en: Width of board:
cs: Šířka desky:

en: Will install %li packages, and remove %li packages.
cs: Budu instalovat %li balíků a odstraňovat %li balíků.

en: Will not remove %s; you should examine the files in it and remove them by hand.
cs: Neodstraním adresář %s; měli byste se podívat na soubory v něm obsažené a případně je odstranit ručně.

en: Will not remove file, it is not a regular file: %s
cs: Neodstraním soubor, jelikož není běžným souborem: %s

en: Won
cs: Vyhrál

en: Would download/install/remove packages.
cs: Teoreticky by stáhl/nainstaloval/odstranil balíky.

en: Would forget what packages are new
cs: Teoreticky by zapomněl, které balíky jsou nové

en: Would free %sB of disk space
cs: Teoreticky by se na disku se uvolnilo %sB

en: Would mark all packages as keep
cs: Teoreticky by na všech balících zrušil veškeré akce

en: Would mark package %s as auto-installed=%d
cs: Teoreticky by označil balík %s jako auto-installed=%d

en: Would mark package %s as forbid to upgrade to version %s
cs: Teoreticky by balíku %s zakázal aktualizaci na verzi %s

en: Would mark package %s as hold
cs: Teoreticky by ponechal balík %s v aktuální verzi

en: Would mark package %s as keep (or unhold)
cs: Teoreticky by na balíku %s zrušil veškeré akce

en: Would resolve dependencies, but dependency resolution is disabled.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit <= 0)
cs: Teoreticky by vyřešil závislosti, ale řešení závislostí je zakázáno.
       (%s::ProblemResolver::StepLimit <= 0)

en: Writing extended state information
cs: Zapisují se rozšířené stavové informace

en: Yes, I am aware this is a very bad idea
cs: Ano, vedu v patrnosti nevhodnost volby

en: You already are root!
cs: Již jste root!

en: You can only specify a package archive with an 'install' command
cs: Archiv balíku můžete zadat jen s příkazem „install“

en: You can only specify a package version with an 'install' command or a 'forbid-version' command
cs: Verzi balíku můžete zadat jen s příkazem „install“ nebo „forbid-version“

en: You can only view changelogs of official Debian packages; %s is from %s.
cs: Seznamy změn můžete prohlížet pouze u oficiálních debianích balíků; %s pochází z %s.

en: You can only view changelogs of official Debian packages; the origin of %s is unknown.
cs: Seznamy změn můžete prohlížet pouze u oficiálních debianích balíků; původ %s je neznámý.

en: You cannot specify both an archive and a version for a package
cs: Nemůžete současně zadat archiv a verzi balíku

en: You have won.
cs: Vyhráli jste.

en: You lose!
cs: Prohráli jste!

en: You may also specify modification to the actions which will be taken.  To do so, type an action character followed by one or more package names (or patterns).  The action will be applied to all the packages that you list.  The following actions are available:
cs: Také můžete zadat dodatečné akce nad balíky. Stačí napsat znak akce následovaný jedním nebo více názvy balíků nebo vzorů. Akce se provede na všech zadaných balících. K dispozici jsou následující akce:

en: You may not modify the state of any package while a download is underway.
cs: Během stahování nemůžete měnit stav žádného balíku.

en: You may want to update the package lists to correct these missing files
cs: Pro opravení chybějících souborů zkuste aktualizovat seznamy balíků

en: You must be root to update the package lists.
cs: Pro aktualizaci seznamu balíků musíte být root.

en: You must choose one to install.
cs: Pro instalaci musíte vybrat jeden z nich.

en: [%d(%d)/...] Resolving dependencies
cs: [%d(%d)/...] Řešení závislostí

en: [%s] dpkg process complete.
cs: [%s] proces dpkg skončil.

en: [%s] dpkg process complete; there are more packages left to process.
cs: [%s] proces dpkg skončil; další balíky čekají na zpracování.

en: [%s] dpkg process failed.
cs: [%s] proces dpkg selhal.

en: [%s] dpkg process starting...
cs: [%s] spouští se proces dpkg…

en: [Downloaded]
cs: [Staženo]

en: [ERROR]
cs: [CHYBA]

en: [Hit]
cs: [Zásah]

en: [IGNORED]
cs: [IGNOROVÁN]

en: [Working]
cs: [Pracuji]

en: ^About
cs: O progr^amu

en: ^Become root
cs: Stát se rootem

en: ^Changelog
cs: Seznam změn

en: ^Clean package cache
cs: Vyčistit ^cache s balíky

en: ^Close
cs: Zavřít

en: ^Dependency handling
cs: Správa závislostí

en: ^Examine Solution
cs: Prozkoumat ř^ešení

en: ^Find
cs: Hledat

en: ^Find Backwards
cs: Hledat předchozí

en: ^First Solution
cs: První řešení

en: ^Forbid Version
cs: Zakázat ^verzi

en: ^Forget new packages
cs: ^Zapomenout nové balíky

en: ^Help
cs: Nápověda

en: ^Hold
cs: Přidržet

en: ^Install
cs: ^Instalovat

en: ^Install/remove packages
cs: ^Instalovat/odstranit balíky

en: ^Keep
cs: Ponechat

en: ^Last Solution
cs: Pos^lední řešení

en: ^License
cs: ^Licence

en: ^Limit Display
cs: Omezit zobrazení

en: ^Miscellaneous
cs: Různé

en: ^News
cs: ^Novinky

en: ^Next
cs: Další

en: ^Next Solution
cs: Další řeše^ní

en: ^Play Minesweeper
cs: Zahrát si minové ^pole

en: ^Preferences
cs: ^Předvolby

en: ^Prev
cs: ^Předchozí

en: ^Previous Solution
cs: ^Předchozí řešení

en: ^Purge
cs: Vyčistit

en: ^Quit
cs: Konec

en: ^Reload package cache
cs: Znovu načíst cache

en: ^Remove
cs: Odst^ranit

en: ^Revert options
cs: Původní nastavení

en: ^UI options
cs: Nastavení zobrazení

en: ^Un-Limit Display
cs: Zrušit omezení

en: ^Update package list
cs: ^Aktualizovat seznam balíků

en: ^View Target
cs: Zobrazit cíl

en: _File
cs: _Soubor

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: _Package
cs: _Balík

en: _View
cs: Po_hled

en: abort and quit
cs: přeruší proces a skončí

en: abort automatic dependency resolution; resolve dependencies by hand instead
cs: přeruší automatické řešení závislostí; řešení závislostí nechá na uživateli

en: accept the given package versions; display only solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to accept removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
cs: povolí dané verze balíků; zobrazí pouze řešení, ve kterých se vyskytují. Pro povolení odstranění balíku zadejte místo verze „UNINST“. ID je číslo zobrazené nalevo od akce.

en: accept the proposed changes
cs: přijme navrhované změny

en: add
cs: přidat

en: adjust the state of the listed packages, where ACTION is one of:
cs: upraví stav vypsaných balíků, kde AKCE může být:

en: all
cs: všechny

en: allow_choices
cs: povolit možnosti

en: allowed
cs: povolená

en: any character
cs: libovolný znak

en: anything
cs: cokoliv

en: aptitude failed to find a solution to these dependencies.  You can solve them yourself by hand or type 'n' to quit.
cs: aptitude se nepodařilo najít řešení těchto závislostí. Můžete je buď vyřešit ručně, nebo skončit klávesou „n“.

en: awaiting trigger processing
cs: čeká na provedení spouštěče

en: awaiting trigger processing by other package(s)
cs: čeká na provedení spouštěče jinými balíky

en: breaks
cs: porušuje

en: broken
cs: porušený

en: but %s is installed
cs: ale %s je nainstalovaný

en: but %s is installed and it is kept back
cs: ale %s je nainstalován a je podržen v aktuálním stavu

en: but %s is to be installed
cs: ale %s se bude instalovat

en: but it is not going to be installed
cs: ale ten se nebude instalovat

en: but it is not installable
cs: ale ten nelze nainstalovat

en: by
cs: v

en: config-files
cs: konfigurační soubory

en: conflicts with
cs: koliduje s

en: continue with the installation
cs: bude pokračovat v instalaci

en: couldn't replace %s with %s
cs: nelze nahradit %s za %s

en: delete
cs: smazat

en: dep_level
cs: úroveň závislostí

en: depends on
cs: závisí na

en: display information about the action labeled ID from the solution.  The label is the integer printed to the left of the action.
cs: zobrazí informace o akci ID z daného řešení. ID je číslo zobrazené nalevo od akce.

en: downgrade
cs: degradovat

en: downgraded
cs: degradován

en: enhances
cs: rozšiřuje

en: enter the full visual interface
cs: vstoupí do plně vizuálního rozhraní

en: examine the solution in the visual user interface
cs: prozkoumá řešení ve vizuálním uživatelském rozhraní

en: extract-cache-entries: at least one argument is required (the directory
    to which to write files).
cs: extract-cache-entries: je vyžadován nejméně jeden argument (adresář,
    do kterého se mají zapsat soubory).

en: failed to remove %s
cs: selhalo odstranění %s

en: failed to rename %s to %s
cs: selhalo přejmenování %s na %s

en: failed to save selections to dpkg database
cs: nepodařilo se uložit výběr do databáze dpkg

en: false
cs: nepravda

en: forbidden upgrade
cs: zakázaná aktualizovat

en: foreign
cs: cizí

en: give up and quit the program
cs: poddá se a ukončí program

en: half-config
cs: napůl zkonfigurovaný

en: half-install
cs: napůl instalovaný

en: held/unchanged
cs: podržen/nezměněn

en: hold
cs: přidržet

en: iconv of %s failed.
cs: iconv selhal na %s.

en: install
cs: instalovat

en: installed
cs: nainstalovaný

en: installed locally
cs: nainstalované lokálně

en: jump to the end of all the generated solutions and search for another
cs: skočí na konec nalezených řešení a bude hledat další

en: leave %s unresolved
cs: ponechat závislost %s nevyřešenou

en: legacy
cs: staré

en: log report
cs: záznam hlášení

en: main
cs: hlavní

en: make_package_view: bad argument!
cs: make_package_view: chybný argument!

en: make_package_view: error in arguments -- bad column list for static item
cs: make_package_view: chyba v argumentech -- chybný seznam sloupců

en: make_package_view: error in arguments -- two main widgets??
cs: make_package_view: chyba v argumentech -- dva hlavní widgety??

en: make_package_view: no main widget found
cs: make_package_view: nebyl nalezen hlavní widget

en: mine-help.txt
cs: mine-help-cs.txt

en: move to the next solution
cs: přejde na další řešení

en: move to the previous solution
cs: přejde na předchozí řešení

en: new
cs: nové

en: no
cs: ne

en: no changes
cs: žádné změny

en: no_key
cs: n

en: none
cs: nic

en: not a real package
cs: není skutečný balík

en: not installed
cs: nenainstalovaný

en: not installed (configuration files remain)
cs: nenainstalovaný (ponechány konfigurační soubory)

en: obsoletes
cs: zastarává

en: open: %d; closed: %d; defer: %d; conflict: %d
cs: otevřené: %d; zavřené: %d; odložené: %d; konfliktní: %d

en: open: %zd; closed: %zd; defer: %zd; conflict: %zd
cs: otevřené: %zd; zavřené: %zd; odložené: %zd; konfliktní: %zd

en: partially configured
cs: částečně zkonfigurovaný

en: partially installed
cs: částečně nainstalovaný

en: pre-depends on
cs: předzávisí na

en: provides
cs: poskytuje

en: purge
cs: vyčistit

en: purged
cs: vyčištěn

en: recommends
cs: doporučuje

en: reinstall
cs: přeinstalovat

en: reject the given package versions; don't display any solutions in which they occur.  Enter UNINST instead of a version to reject removing the package.  ID is the integer printed to the left of the action.
cs: zamítne dané verze balíků; nezobrazí žádná řešení, ve kterých se vyskytují. Pro zamítnutí odstranění balíku zadejte místo verze „UNINST“. ID je číslo zobrazené nalevo od akce.

en: remove
cs: odstranit

en: replaces
cs: nahrazuje

en: run the automatic dependency resolver to fix the broken dependencies.
cs: spustí automatické řešení porušených závislostí.

en: same
cs: stejná

en: search: You must provide at least one search term
cs: search: Musíte zadat alespoň jeden hledaný term

en: second
cs: sekundu

en: seconds
cs: sekund

en: show information about one or more packages; the package names should follow the 'i'
cs: zobrazí informace o balících, jejichž názvy následují za „i“

en: show the Debian changelogs of one or more packages; the package names should follow the 'c'
cs: zobrazí seznamy změn, které provedli správci balíků; názvy balíků uveďte za „c“

en: suggests
cs: navrhuje

en: tags
cs: štítky

en: toggle between the contents of the solution and an explanation of the solution
cs: přepne mezi obsahem řešení a vysvětlením daného řešení

en: toggle the display of changes in package sizes
cs: zapne/vypne zobrazení změn ve velikostech balíků

en: toggle the display of dependency information
cs: zapne/vypne zobrazení informací o závislostech

en: toggle the display of version numbers
cs: zapne/vypne zobrazení verzí balíků

en: triggers-awaited
cs: očekávané spouštěče

en: triggers-pending
cs: nevyřízené spouštěče

en: true
cs: pravda

en: try to find a reason for installing a single package, or explain why installing one package should lead to installing another package.
cs: zkusí najít důvod pro instalaci každého balíku, nebo vysvětlí, proč by instalace jednoho balíku vedla k instalaci jiného balíku.

en: unconfigured
cs: nezkonfigurovaný

en: unknown
cs: neznámá

en: unpacked
cs: rozbalený

en: upgrade
cs: aktualizovat

en: upgraded
cs: aktualizován

en: version_selection
cs: výběr verze

en: versions: You must provide at least one package selector
cs: versions: Musíte zadat alespoň jeden balík

en: virtual
cs: virtuální

en: waitpid error: %d: '%s'
cs: chyba waitpid: %d: „%s“

en: y: %Fn: %Fq: %F.: %F,: %Fo: %Fe: %Fx: %Fr (ID|pkg ver) ...: %F%na (ID|pkg ver) ...: %F%n<ID>: %F%n<ACTION> pkg... : %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F
cs: y: %Fn: %Fq: %F.: %F,: %Fo: %Fe: %Fx: %Fr (ID|balík verze) …: %F%na (ID|balík verze) …: %F%n<ID>: %F%n<AKCE> balík…: %F%n%F%F%F%F%F%F%F%F

en: yes
cs: ano

en: yes_key
cs: y
